Euro 2024: tabela grupy C po niedzielnych meczach

Mistrzostwa Europy 2024 nabierają powoli rozpędu. W trzecim dniu grę rozpoczęła grupa c. Dania zremisowała (1:1) ze Słowenią, a Anglia wygrała (1:0) z Serbią. Sprawdź, jak wygląda tabela grupy C Euro 2024.

Adam Gnezda i Christian Eriksen
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Adam Gnezda i Christian Eriksen

Tabela grupy C Euro 2024

Mistrzostwa Europy 2024 z dnia na dzień wchodzą na coraz większe obroty. W trzecim dniu trwania mistrzostw do gry przystąpiły reprezentację w grupie C. Na pierwszy ogień kibice zebrani na MHPArena w Stuttgarcie mogli oglądać emocjonujące spotkanie pomiędzy Danią a Słowenią. Po fantastycznych dziewięćdziesięciu minutach gry wynik na tablicy wskazywał remis (1:1). Dla Duńczyków na listę strzelców wpisał się Christian Eriksen. Zaś w reprezentacji Słowenii bramkę zdobył znany z rozgrywek Ekstraklasy – Erik Janza.

POLECAMY TAKŻE

W drugim meczu grupy C tego dnia reprezentacja Anglii rywalizowała z Serbią. W porównaniu do pierwszego spotkania emocji było znacznie mniej. O wyniku konfrontacji rozstrzygnął gol Jude’a Bellinghama. Anglik popisał się atomowym uderzeniem głową, a futbolówka po jego strzale osiągnęła zawrotną prędkość. Podopieczni Garetha Southgate’a dzięki zdobyciu trzech punktów zostali liderem grupy C po pierwszej kolejce spotkań.

DrużynaZ-R-PBramkiPunkty
1.Anglia1-0-01:03
2.Dania0-1-01:11
3.Słowenia0-1-01:11
4.Serbia0-0-10:10

Tabela grupy C po niedzielnych meczach wygląda następująco. Anglia objęła prowadzenie z dorobkiem trzech punktów, a tuż za ich plecami z jednym oczkiem znajduje się kadra Danii i Słowenii. W następnej kolejce Anglia zmierzy się z Danią, a Słowenia podejmie Serbię. W przypadku zwycięstwa podopieczni Garetha Southgate’a już w drugiej kolejce zapewnią sobie awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy 2024.

Komentarze