Znakomita końcówka Włochów i dramat Chorwatów. Sprawdź tabelę grupy B

Zakończyły się już wszystkie spotkania w grupie B Euro 2024. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła reprezentacja Hiszpanii, co było wiadome już przed ostatnią serią gier. Na drugim miejscu znaleźli się Włosi, a dalej Chorwacja i Albania.

Nicolo Barella
Obserwuj nas w
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Nicolo Barella

Włochy z bezpośrednim awansem, Chorwacja kończy na trzecim miejscu

1. kolejka w grupie B nie przyniosła niespodzianek. Hiszpania pewnie ograła Chorwację, a Włosi Albańczyków. Podopieczni Luisa de la Fuente mieli kilka trudniejszych momentów w starciu z Chorwatami, ale finalnie pokazali, że są zdecydowanie lepsi i zwyciężyli 3:0. Squadra Azzurra w starciu z Albanią straciła najszybszego gola w historii Euro, ale w kolejnych minutach nie miała żadnych problemów ze zdominowaniem rywala i spotkanie ostatecznie zakończyło się ich zwycięstwem 2:1.

POLECAMY TAKŻE

W drugiej serii gier Chorwacja po zaciętym boju zremisowała z Albanią. Sytuacja w tym pojedynku zmieniała się jak w kalejdoskopie i pod względem emocji było jednym z ciekawszych w fazie grupowej. Zawiódł z kolei pojedynek Włochów z Hiszpanami. Squadra Azzurra kompletnie nie poradziła sobie w rywalizacji z zespołem Luisa de la Fuente, choć finalnie przegrała jedynie 0:1. Wynik mógł być jednak zdecydowanie wyższy.

Takie wyniki sprawiły, że Hiszpanie przed ostatnią serią gier byli już pewni awansu do 1/8 finału Euro 2024. Jednak mimo kilku w zmian składzie i gry bez żadnej presji byli przynajmniej o klasę lepsi od Albańczyków. Ostatecznie wygrali jednak tylko 1:0. O dużo większą stawkę toczyło się natomiast starcie Włochów z Chorwatami i to ten pojedynek dostarczył znacznie więcej emocji. Ostatecznie Włosi zremisowali 1:1 dzięki bramce w doliczonym czasie gry i to oni zajęli drugie miejsce w grupie.

Tabela grupy B

# GRUPA B M Z R P RB P
1. Hiszpania 3 3 0 0 5:0 9
2. Włochy 3 1 1 1 3:3 4
3. Chorwacja 3 0 2 1 3:6 2
4. Albania 3 0 1 2 3:5 1

Zobacz również: Motta chce transferu reprezentanta Polski do Juventusu

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze