Szwajcaria bliżej półfinału EURO 2024! Embolo wykorzystał okazję [WIDEO]

Reprezentacja Szwajcarii w 75. minucie wyszła na prowadzenie w spotkaniu z Anglią w ćwierćfinale EURO 2024. Na listę strzelców wpisał się Breel Embolo, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Breel Embolo
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Breel Embolo

Breel Embolo daje Szwajcarii prowadzenie w ćwierćfinale EURO 2024

W pierwszym sobotnim ćwierćfinale EURO 2024 mierzą się ze sobą reprezentacje Szwajcarii oraz Anglii. „Helweci” przystępowali do tego meczu po wyeliminowaniu w 1/8 finału obrońców tytułu – Włochów (2:0). Podopieczni Garetha Southgate’a z kolei okazali się lepsi od Słowacji (2:1), ale do wygranej potrzebowali dogrywki.

Większa część meczu przebiegała w spokojnym tempie. Akcji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Wydawało się, że już regulaminowy czas gry zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 75. minucie Szwajcarzy przeprowadzili bramkową akcję. Breel Embolo wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki chronionej przez Jordana Pickforda.

Dzisiejsze trafienia Breela Embolo było jego 15. trafieniem w narodowych barwach. Taką statystykę szwajcarski napastnik uzbierał w 68. występach. Zawodnik AS Monaco debiutował w reprezentacji 31 marca 2015 roku w spotkaniu z USA. Pierwszego gola natomiast 27-latek strzelił pół roku później w meczu przeciwko San Marino.

Warto zaznaczyć, że Breel Embolo ma już dwa trafienia na EURO 2024. Pierwszego gola reprezentant Szwajcarii strzelił w meczu przeciwko Węgrom, które było dla “Helwetów” meczem otwarcia na Mistrzostwach Europy.

Sprawdź także: Olkiewicz: najtrudniejsza ze sztuk – sztuka przemijania