Reprezentacja Włoch powtórzyła na Euro 2024 wyczyn Hiszpanów z 2021 roku

Reprezentacja Włoch pokonała Albanię (2:1) w swoim premierowym meczu na Euro 2024. W trakcie gry czterech graczy Azzurrich powtórzyło osiągnięcie Hiszpanów z 2021 roku.

Piłkarze reprezentacji Włoch
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Włoch

Reprezentacja Włoch z wybitnym osiągnięciem

Reprezentacja Włoch udanie zaczęła mistrzostwa Europy w Niemczech, sięgając po trzy punkty w rywalizacji z Albanią. Squadra Azzurra co prawda nie zaczęła dobrze zawodów, bo już w pierwszej minucie ekipa Sylvinho objęła prowadzenie. Aktualni mistrzowie Europy szybko jednak opanowali trudną sytuację i najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie zdobyli bramkę na 2:1.

POLECAMY TAKŻE

Na listę strzelców po włoskiej stronie wpisali się Alessando Bastoni oraz Nicolo Barella. Tymczasem bramkę dla reprezentacji Albanii zdobył Nedim Bajrami. Przy trafieniu dla Albańczyków duży udział miał wyrzut z autu Federico Dimarco.

Profil Opta Sports na platformie Telegram przekazał natomiast, że czterech graczy reprezentacji Włoch powtórzyło osiągnięcie z Hiszpanów z 2021 roku. Mowa o wykonaniu ponad 100 podań w trakcie jednego spotkania. Na taki wyczyn pozwolili sobie: Jorginho (120 podań), Giovanni Di Lorenzo (114 podań, Alessandro Bastoni (110 podań) oraz Nicolo Barella (105 podań).

Włosi wykonali w sobotni wieczór krok w kierunku awansu do fazy pucharowej. W następnej kolejce zespół Luciano Spallettiego zmierzy się w Gelsenkirchen z Hiszpanią. Z kolei na koniec fazy grupowej na Euro 2024 włoską ekipą czeka potyczka z Chorwatami. Mecz zostanie rozegrany na arenie w Lipsku. Reprezentacja Włoch broni mistrzowskiego tytułu, która wywalczyła na Euro 2020, pokonując w finale Anglię w konkursie rzutów karnych.

Czytaj więcej: Spalletti połowicznie zadowolony po wygranej. Tego zabrakło Włochom

Komentarze