Euro 2024: Mecze z wtorku 26 czerwca. Grała reprezentacja Polski

We wtorek zakończyła się rywalizacja w kolejnych dwóch grupach Euro 2024. Ostatni mecz rozegrała między innymi reprezentacja Polski. Sprawdź wyniki wtorkowych spotkań.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Eibner-Pressefoto/Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Francja – Polska (grupa D)

Reprezentacja Polski na pożegnanie z Euro 2024 sprawiła niespodziankę, po dwóch porażkach zdobywając punkt w meczu z Francją. O ile dla Białoczerwonych, nie miał on już znaczenia, bo i tak odpadamy z Euro, to sporo namieszał w planach reprezentacji Francji. Drużyna Didiera Deschampsa celowała w pierwsze miejsce w grupie, a to po remisie z Polską Francuzom uciekło. Niespodziewanie grupę wygrała Austria a Francja do kolejnej rundy rozgrywek awansowała z drugiego miejsca.

W meczu Francja – Polska obejrzeliśmy dwie bramki z rzutów karnych. Najpierw do bramki Łukasza Skorupskiego trafił Kylian Mbappe. Potem Mike’a Maignana pokonał Robert Lewandowski. Polak, podobnie jak w meczu z Francją na Mundialu 2022, musiał powtarzać swój strzał, po tym jak Maignan za wcześnie wyszedł z bramki, przy pierwszej próbie.

Holandia – Austria (grupa D)

W drugim meczu “polskiej” grupy na Euro 2024 reprezentacja Holandii nie sprostała roli faworyta. Niespodziewanie i mecz i całą grupę wygrała Austria. Drużyna Ralfa Rangnicka wygrywa grupę i jest jak do tej pory jedną z największych niespodzianek tego turnieju.

1
3
2
0
1
6
4
2
6
2
3
1
2
0
2
1
1
5
3
3
1
1
1
4
4
0
4
4
3
0
1
2
3
6
-3
1

Grupa C – wyniki wtorkowych spotkań

We wtorek odbyły się też dwa spotkania w grupie C. Dania mierzyła się z Serbią, a pewni awansu Anglicy podejmowali Słowenię. W żadnym z tych meczów nie doczekaliśmy się bramki. Tym samym awans z pierwszego miejsca zapewniła sobie Anglia, a drugą pozycję wywalczyli Duńczycy, którzy jak do tej pory nie wygrali meczu. Słowenia nadal ma szanse na awans z trzeciego miejsca w grupie.