Lamine Yamal to fenomen! 16-latek bije na Euro 2024 rekord za rekordem

Lamine Yamal to zawodnik o niebywałym potencjale. Zaledwie 16-letni skrzydłowy pobił we wtorek dwa rekordy, stając się najmłodszym półfinalistą i strzelcem na turniejach międzynarodowych.

Lamine Yamal
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

Yamal z dwoma rekordami i awansem do finału

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję 2-1 i awansowała do finału Euro 2024. Swojego przeciwnika pozna w środę, kiedy to Anglia zmierzy się z Holandią. Ekipa Luisa de la Fuente od początku fazy grupowej prezentuje się bardzo dobrze i w pełni zasłużenie przyjdzie jej w niedzielę walczyć o trofeum.

Jednym z architektów tego niewątpliwego sukcesu Hiszpanów jest Lamine Yamal, dla którego ostatnie miesiące są wprost idealne. Wciąż 16-letni zawodnik najpierw wywalczył miejsce w składzie Barcelony, notując występy z najwyższej półki, a teraz prowadzi swoją kadrę do tytułu. We wtorek Yamal pobił dwa rekordy, które na długo mogą pozostać jego własnością.

Występ Yamala z Francuzami sprawił, że stał się on najmłodszym półfinalistą w historii turniejów międzynarodowych, licząc zarówno mistrzostwa Europy, jak i mistrzostwa świata. Przebił wynik legendarnego Pele, ustanowiony podczas mundialu w 1958 roku.

Na tym nie koniec, bowiem Yamal zagrał przeciwko wicemistrzom świata znakomite spotkanie, okraszone przepiękną bramką. W 21. minucie uderzył precyzyjnie zza pola karnego, pokonując bezradnego Mike’a Maignana. Dzięki temu trafieniu 16-latek stał się najmłodszym strzelcem w historii turniejów reprezentacyjnych.

Komentarze