Kto skomentuje finał Euro 2024? Znamy komentatorów

Hiszpania w najbliższą niedzielę zmierzy się z Anglią w finale mistrzostw Europy, które odbywają w Niemczech. Rywalizacja zacznie się o godzinie 21:00. Wiadomo, kto skomentuje mecze.

Euro 2024
Obserwuj nas w
fot. SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Euro 2024

Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski skomentują mecz Hiszpania – Anglia

Hiszpania we wtorkowy wieczór wywalczyła awans di finału Euro 2024, pokonując Francję w 1/2 finału. Dzień później Anglia w pokonanym polu zostawiła Holandię. Tym samym już w niedzielę w Berlinie dojdzie do starcia La Roja z Synami Albionu.

POLECAMY TAKŻE

Finałowe spotkanie mistrzostw Europy odbędzie się na arenie w Berlinie na słynnym Olympiastadion. W powszechnej opinii trudniejszą drogę do finału niemieckiego turnieju miała Hiszpania. W pokonanym polu zostawiła też Gruzję czy Niemcy. Z kolei ekipa Garetha Southgate’a pokonywała też Słowację oraz Szwajcarię.

Niedzielna potyczka w stolicy Niemiec będzie tradycyjnie emitowana w telewizji i w internecie. Mecz będzie transmitowany na antenach TVP 1 i TVP Sport. Spotkanie zacznie się o godzinie 21:00. Skomentują je Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski. Rywalizację będzie można też śledzić w internecie na stronie internetowej TVPSport.pl i aplikacji TVP Sport. Spotkanie dostępne będzie też na platformach stremingowych takich jak CANAL+ online czy WP Pilot.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Hiszpania z Anglią zagra po raz pierwszy od października 2018 roku. Wówczas w ramach Ligi Narodów UEFA górą byli wyspiarze (3:2). Ogólnie w pięciu ostatnich potyczkach między oboma zespołami Anglicy i Hiszpanie zaliczyli po dwa zwycięstwa, a jedno starcie zakończyło się remisem.

Czytaj więcej: Joan Laporta chce pozyskać dwie gwiazdy. To mają być strategiczne inwestycje

Komentarze