Afellay chwali reprezentanta Holandii. “Jest klejnotem”

Ibrahim Afellay przed dzisiejszym meczem z Anglią pochwalił reprezentanta Holandii. Były piłkarz w programie "Studio Fussball" uważa, że Denzel Dumfries jest klejnotem w drużynie "Oranje".

Denzel Dumfries oraz Xavi Simons
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Denzel Dumfries oraz Xavi Simons

Ibrahim Afellay: Denzel Dumfries jest czołową postacią tej reprezentacji

Już dziś poznamy drugiego finalistę EURO 2024. W drugim półfinale reprezentacja Holandii zmierzy się z Anglią. „Oranje” przystępują do tej rywalizacji po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Turków (2:1). Podopieczni Garetha Southgate’a natomiast we wcześniej fazie turniej okazali się lepsi po rzutach karnych od Szwajcarów (1:1 k. 5:3).

POLECAMY TAKŻE

Przed dzisiejszym spotkaniem w programie „Studio Fussball” gościł Ibrahim Afellay. Były piłkarz bardzo pochlebnie wypowiedział się o jednym z holenderskich zawodników. A mianowicie 38-latek uważa, że Denzel Dumfries jest klejnotem w drużynie.

Dumfries jest czołową postacią tej reprezentacji. Nie jesteśmy najlepszą drużyną pod względem indywidualnych zawodników, jeśli spojrzysz na inne kraje, ale nie musisz mieć najlepszych zawodników, aby być najlepszą drużyną – powiedział Ibrahim Afellay, cytowany przez portal „intermediolan.com”.

Nie mogłem złościć się na Dumfriesa za ten błąd przy rożnym. Wygląda na to, że miał wtedy chwilowy zanik pamięci. Jeśli spojrzysz, jak zareagował w tym meczu… Dumfries jest naprawdę klejnotem w holenderskiej drużynie – dodał były piłkarz m.in. Barcelony.

Zwycięzca dzisiejszego półfinału Mistrzostw Europy zagra w finale z Hiszpanią. „La Furia Roja” bowiem wczoraj pokonała Francuzów (2:1).

Komentarze