Southgate nie ma wątpliwości. To był najlepszy mecz Anglików na EURO 2024

Reprezentacja Anglii pokonała po rzutach karnych Szwajcarię (1:1 k. 5:3) i zameldowała się w półfinale EURO 2024. Gareth Southgate po spotkaniu przyznał, że był to najlepszy mecz jego drużyny na Mistrzostwach Europy.

Gareth Southgate
Obserwuj nas w
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Gareth Southgate

Gareth Southgate: Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy charakter

Reprezentacja Anglii sobotnim ćwierćfinale EURO 2024 okazała się lepsza od Szwajcarii (1:1 k. 5:3). W regulaminowym czasie gry był remis, po trafieniach Breela Embolo oraz Bukayo Saka. Natomiast w serii jedenastek „Synowie Albionu” byli nieomylni. Antybohaterem został Manuel Akanji, który nie zdołał pokonać Jordana Pickforda.

POLECAMY TAKŻE

Po spotkaniu Gareth Southgate przyznał, że był to najlepszy mecz Anglików na EURO 2024. Selekcjoner „Synów Albionu” podkreślił, że jego drużyna sprawiła wiele problemów Szwajcarom i przede wszystkim pokazała charakter.

Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze. To był nasz najlepszy mecz. Sprawiliśmy wiele problemów naszym przeciwnikom, których trudno naciskać i przed którymi trudno się bronić. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy charakter i odporność niezbędną w tego typu rozgrywkach. Turniejów nie wygrywa się tylko dobrą grą, ale także innymi cechami. Naszą intencją jest gra piłką, ale są przeciwnicy, którzy próbują cię zatrzymać. Od początku byliśmy pod presją, ale zagraliśmy bardzo dobrze. Na ten moment nie jesteśmy w stanie strzelać wielu goli, ale w trzech ostatnich meczach graliśmy przeciwko pięcioosobowej obronie. Udało nam się dotrzeć do półfinału i nie chcemy na tym poprzestać – powiedział Gareth Southgate, cytowany przez Alfredo Pedullę.

Reprezentacja Anglii w półfinale EURO 2024 zmierzy się z Holandią. „Oranje” w ostatnim ćwierćfinale okazali się lepsi od Turków (2:1).

Sprawdź także: Poznaliśmy najlepszego piłkarza meczu Anglia – Szwajcaria. Wybór nie może dziwić

Komentarze