Awans Francji do fazy pucharowej. Z kim Francja zagra w 1/8 finału?

Końcowe rozstrzygnięcia w grupie B sprawiły, że będąca w grupie D Euro 2024 Francja zapewniła sobie awans do 1/8 finału turnieju. Ostatecznie Pomarańczowy zakończyli rywalizację na drugim miejscu w swojej grupie.

Piłkarze reprezentacji Francji
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Francji

Francja awansowała do 1/8 finału Euro 2024

Reprezentacja Francji po dwóch meczach fazy grupowej miała na swoim koncie cztery punkty. Les Blues w pierwszym meczu turnieju skromnie pokonali 1:0 Austriaków, a w kolejnej serii gier bezbramkowo zremisowali z Holendrami. W ostatniej kolejce zespół Didiera Deschampsa zremisował 1:1 z Polska i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu w tabeli grupy D.

POLECAMY TAKŻE

Francja pewna awansu do fazy pucharowej była już przed ostatnim meczem. Najgorszy scenariusz zakładał wyjście z grupy z trzeciego miejsca. Punkt zdobyty w meczu z Polską sprawił jednak, że Francuzi uplasowali się na drugim miejscu. Tym samym w 1/8 finału zmierzą się z drugim zespołem z grupy E. W tej grupie rywalizacja przed ostatnią kolejką jest bardzo otwarta, bowiem wszystkie drużyny po dwóch meczach mają na koncie po trzy punkty.

Mecz 1/8 finału z udziałem Francji rozegrany zostanie 1 lipca w Duesseldorfie.

Zobacz również: Anglia awansowała do 1/8 finału Euro 2024

Komentarze