Euro 2024: klasyfikacja strzelców po I kolejce. Buksa w zaszczytnym gronie

Euro 2024: klasyfikacja strzelców. Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej mistrzostw Europy w Niemczech. Kto poczynił krok w kierunku korony króla strzelców?

Adam Buksa
Obserwuj nas w
fot. PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Adam Buksa

Największe gwiazdy wciąż bez goli

Mistrzostwa Europy rozkręciły się w najlepsze. Za nami już pierwsza kolejka fazy grupowej, która przyniosła kilka zaskakujących rezultatów. Na boiskach w Niemczech nie brakuje emocji, pięknych bramek i zwrotów akcji. Ciekawie zapowiada się również rywalizacja o koronę króla strzelców. Na turnieju występuje wiele gwiazd światowego formatu, takich jak Harry Kane, Kylian Mbappe czy Cristiano Ronaldo. Co ciekawe, żaden z tych piłkarzy nie otworzył jeszcze swojego dorobku bramkowego.

Nikt w pierwszej kolejce nie zdobył więcej niż jednej bramki. Strzelanie rozpoczął Jude Bellingham, czyli jeden z głównych kandydatów do zdobycia nagrody dla najskuteczniejszego zawodnika Euro 2024. Do siatki trafiali również chociażby Jamal Musiala, Alvaro Morata, Kai Havertz, Florian Wirtz, Nicolo Barella czy Cody Gakpo. Miejsce w tym zaszczytnym gronie znalazł ponadto Adam Buksa, który zastępował Roberta Lewandowskiego w meczu Polska – Holandia.

Klasyfikacja strzelców Euro 2024

1. Kai Havertz – 1 gol

1. Jude Bellingham – 1 gol

  1. Adam Buksa – 1 gol

  1. Jamal Musiala – 1 gol

  1. Christian Eriksen – 1 gol

  1. Alvaro Morata – 1 gol

  1. Arda Guler – 1 gol

  1. Cody Gakpo – 1 gol

  Komentarze