Deschamps nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. “Oglądaj coś innego”

Reprezentacja Francji zmierzy się we wtorek w półfinale mistrzostw Europy z Francją. Tymczasem przed tym spotkaniem na konferencji prasowej Didier Deschamps spiął się z dziennikarzem.

Didier Deschamps
Obserwuj nas w
fot. Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Didier Deschamps

Didier Deschamps przed meczem Hiszpania – Francja

Reprezentacja Francji od początku Euro 2024 jest mocno krytykowana przez rodzime media. Zawodnicy Le Blues znaleźli się w gronie czterech najlepszych ekip w Europie. W każdym razie wciąż nie zdobyli bramki z gry. Trójkolorowi wygrali dwa spotkania po trafieniach samobójczych, raz zwyciężyli natomiast po konkursie rzutów karnych. Z kolei w dwóch meczach zremisowali. Jeden ze szwedzkich dziennikarzy zapytał we wtorek na konferencji prasowej, czy selekcjoner Les Blues rozumie krytykę francuskiej drużyny. Odpowiedź była lekko prowokacyjna.

POLECAMY TAKŻE

– Na pewno jesteś Szwedem. Prawdopodobnie mieszkasz we Francji! Jeśli się nudzisz, obejrzyj coś innego, nie ma problemu. Nie jesteś zobowiązany do oglądania meczów reprezentacji Francji – mówił Didier Deschamps cytowany L’Equipe.

– To wyjątkowy turniej dla wszystkich, w którym strzelono mniej bramek niż w przeszłości. Mamy okazję dzielić się emocjami, zadowalać Francuzów i Francuzki naszymi wynikami – przekonywał selekcjoner Les Blues.

– A jeśli Szwedzi się znudzą, nie ma to dla mnie większego znaczenia – podsumował Deschamps.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Wtorkowy mecz półfinałowy mistrzostw Europy z udziałem reprezentacji Hiszpanii i reprezentacji Francji odbędzie się w Monachium. Spotkanie zacznie się o godzinie 21:00.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Komentarze