Cristiano Ronaldo gotowy na mistrzostwa Europy? Reprezentant Portugalii zabrał głos

Reprezentacja Portugalii w dobrych nastrojach przystąpi do Euro 2024. We wtorkowy wieczór drużyna Roberto Martineza pokonała Irlandię (3:0). Po meczu głos zabrał Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo przed Euro 2024

Reprezentacja Portugalii zaliczył udany występ we wtorkowy wieczór, wygrywając w swojej próbie generalnej przed startem mistrzostw Europy z Irlandią. Dwa bramki w starciu z wyspiarzami zdobył Cristiano Ronaldo. Zawodnik Al-Nassr przekonywał po zakończeniu spotkania, że jest gotowy na Euro 2024.

POLECAMY TAKŻE

– Jestem gotowy i zawsze w najlepszej formie. Jestem w 100 procentach profesjonalistą. To jest moje życie. Daję z siebie 100 procent, a nie 80 czy 90. Jestem gotowy pomóc krajowi i drużynie – mówił Ronaldo cytowany przez Reciord.pt.

– Teraz najważniejsze jest, aby szanować decyzje trenera: niezależnie od tego, czy grasz, czy nie. Dobrą odpowiedź dali ci, którzy grali z Irlandią – 3:0] po 1:2 z Chorwacją/ Musimy wyciągnąć z tego pokolenia piłkarzy jak najwięcej i zrobić coś pięknego na mistrzostwach Europy – dodał zawodnik.

39-latek to 207-krotny reprezentant Portugalii. W drużynie narodowej doświadczony zawodnik strzelił jak na razie 130 goli. W ostatnim sezonie Cristiano Ronaldo wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, notując w nich 44 trafienia i 13 asyst.

Zawodnik debiut w drużynie narodowej zaliczył w sierpniu 2003 roku. Największymi sukcesami Cristiano Ronaldo w karierze są jak na razie między innymi mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii czy mistrzowskiej tytuły z Realem Madryt i Manchesterem United oraz pięć triumfów w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej: Orest Lenczyk nie żyje

Komentarze