Bramkarz reprezentacji Holandii przeszedł do historii Euro

Bart Verbruggen w wieku 21 lat i 303 dni stał się trzecim najmłodszym bramkarzem w historii, który miał okazję zagrać na mistrzostwach Europy. Reprezentacja Holandii pokonała dzisiaj Polskę 2:1.

Bart Verbruggen
Obserwuj nas w
Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Bart Verbruggen

Bart Verbruggen zapisał się w historii mistrzostw Europy

Euro 2024 w Niemczech wystartowało już na dobre. Dziś po południu byliśmy świadkami spotkania w ramach grupy D pomiędzy Polską a Holandią. Starcie zakończyło się wynikiem 2:1 dla zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana, choć ekipa Michała Probierza zostawiła po sobie dobre wrażenie. Warto dodać, że podczas niedzielnego meczu Bart Verbruggen zapisał się w historii mistrzostw Europy.

Siedmiokrotny reprezentant Holandii stał się bowiem najmłodszym bramkarzem od sześćdziesięciu lat, który miał okazję zagrać na Euro. Mierzący 194 centymetry wzrostu golkiper zadebiutował na tym prestiżowym turnieju w wieku 21 lat i 303 dni. Zawodnik Brighton & Hove Albion rozegrał dzisiaj świetne zawody – popisał się kilkoma paradami, a przy golu strzelonym przez Adama Buksę nie miał szans na skuteczną interwencję.

Młodszymi bramkarzami od Barta Verbruggena na Euro byli tylko Jose Angel Iribar (21 lat i 108 dni) w 1964 roku oraz Wiliam Schrojf (21 lat i 276 dni) w 1960 roku – wynika z raportu portalu statystycznego “Squawka”. Holenderski zawodnik jest więc trzecim najmłodszym golkiperem w historii mistrzostw Europy i najmłodszym bramkarzem, który zaliczył występ na Euro od dokładnie sześćdziesięciu lat.

Komentarze