Allianz Arena zaświeci się na tęczowo podczas Euro 2024. Oto powód

Allianz Arena ma przyjąć tęczowe kolory podczas dwóch dni Euro 2024. Jak informuje serwis Tag24.de, okazją będzie Dzień Ulicy Krzysztofa.

Allianz Arena
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Allianz Arena

Allianz Arena przyjmie tęczowe barwy podczas dwóch dni Euro 2024

Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech rozpoczęły się kilka dni temu i przyniosły kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Niektóre spotkania są rozgrywane na Allianz Arenie w Monachium, która niedługo przyjmie tęczowe barwy.

POLECAMY TAKŻE

Serwis Tag24.de informuje, że Allianz Arena po raz kolejny zabłyśnie kolorami tęczy. Ma się to odbyć podczas Euro 2024, a dokładniej w dniach 22 i 23 czerwca. Dodajmy, że na te dni nie zaplanowano żadnych meczów.

Dlaczego Allianz Arena będzie świecić na tęczowo?

Powodem rozświetlenia Allianz Areny na tęczowe barwy jest zbliżający się Dzień Ulicy Krzysztofa. Jest to święto obchodzone każdego roku przez społeczność LGBT na cześć wydarzeń Stonewall, zamieszek związanych z dyskryminacją mniejszości seksualnych, które miały miejsce w 1969 roku w Nowym Jorku.

Nazwa wywodzi się od ulicy Christopher Street w dzielnicy Greenwich Village, przy której znajdował się pub dla gejów, będący miejscem zamieszek Stonewall.

Allianz Arena nie pierwszy raz zabłyśnie takimi kolorami. Jednak w 2021 roku próba takiego działania wywołała niemałe kontrowersje. Wówczas UEFA odrzuciła wniosek miasta o oświetlenie tęczowymi kolorami stadionu podczas trzeciego meczu grupowego z Węgrami. Miał być to znak sprzeciwu wobec polityki prezydenta Viktora Orbana.

Sprawdź: Terminarz Euro 2024

Komentarze