San Marino – Polska: gdzie rozegramy następny mecz?

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski Pressfocus

Reprezentacja Polski już w niedzielę rozegra następny mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Następnym przeciwnikiem kadry Paulo Sousy będzie San Marino na wyjeździe. Na którym stadionie wystąpią biało-czerwoni?

  • 5 września Polska zagra o trzecie zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022
  • Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie San Marino
  • Na którym stadionie wystąpią podopieczni Paulo Sousy?

San Marino – Polska. Gdzie mecz?

W czwartkowy wieczór uwaga kibiców w naszym kraju skierowana była na PGE Narodowy, gdzie reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz od Euro 2020. Biało-czerwoni podejmowali Albanię w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Pojedynek zdecydowanie nie przebiegł tak, jakby życzył sobie Paulo Sousa. Mimo tego jego podopieczni triumfowali. 4:1.

Kadrowicze nie mają jednak wiele czasu na regenerację. Już w niedzielę 5 września zagrają z San Marino w kilkutysięcznej miejscowości o nazwie Serravalle. Areną zmagań będzie San Marino Stadium.

Stadion w San Marino

Polscy zawodnicy występują w czołowych ligach Europy, więc są przyzwyczajeni do nawet kilkudziesięciotysięcznej publiki , która zagrzewa piłkarzy do walki stałym i głośnym dopingiem. Tak było już między innymi w tych eliminacjach, gdy biało-czerwoni rywalizowali na Puskas Arenie, czy Wembley. W niedzielny wieczór będą zupełni inne warunki.

Najbliższy mecz eliminacyjny Polacy rozegrają na San Marino Stadium. Obecna nazwa obiektu funkcjonuje od 2014 roku. Wcześniej stadion określany był jako Stadion Olimpijski. Pojemność tej areny to nieco ponad 6600 widzów. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1969 roku. Dotychczas Polacy grali tu czterokrotnie. Wygrali za każdym razem. Bilans bramkowy to 12:1 na naszą korzyść.

Czytaj także: San Marino – Polska: wiemy kto poprowadzi spotkanie

Komentarze