Polska ukarana przez FIFA za organizację meczu ze Szwecją

prezes FIFA Gianni Infantino
Pressfocus Na zdjęciu: prezes FIFA Gianni Infantino

Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, FIFA nałożyła na Polski Związek Piłki Nożnej karę w wysokości 17 tysięcy franków szwajcarskich. Jest ona konsekwencją organizacyjnych uchybień w trakcie meczu Polska – Szwecja.

  • Polska wygrała w meczu barażowym ze Szwecją 2:0
  • FIFA dopatrzyła się uchybień w organizacji meczu eliminacji do mundialu
  • Na PZPN nałożono karę w wysokości 17 tysięcy franków szwajcarskich

Polsce wytknięto uchybienia organizacyjne

Międzynarodowa Federacja Piłkarska w poniedziałek wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o sankcjach nałożonych na niektóre federacje piłkarskie. Wśród nich znalazł się PZPN. Członkowie Komisji Dyscyplinarnej wzięli pod lupę wszelkie incydenty, do których doszło podczas meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Katarze. 

Zgodnie ze stanowiskiem FIFA, 29 marca 2022 roku, podczas meczu Polska – Szwecja na stadionie Śląskim w Chorzowie, zaniedbano ochronę i porządek w trakcie spotkania. Wypunktowano wykorzystanie materiałów pirotechnicznych, zatłoczone przejścia w kierunku trybun, a także inne pomniejsze problemy, które według organizacji zaburzyły przebieg starcia. 

W wyniku tych decyzji, na Polskę nałożono karę finansową, w wysokości 17 tysięcy franków szwajcarskich, za naruszenie 16. punktu Kodeksu Dyscyplinarnego. Na ten moment nie wiadomo, czy PZPN zamierza się od tej decyzji odwoływać. 

Sprawdź: Rosja bez taryfy ulgowej ze strony UEFA. Nowe decyzje Komitetu Wykonawczego

Komentarze