Polscy sędziowie poprowadzą mecze eliminacji do mundialu

Szymon Marciniak
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Dwa zespoły polskich arbitrów zostały wybrane do prowadzenia meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata. Szymon Marciniak sędziować będzie spotkanie reprezentacji Grecji z Hiszpanią, a Daniel Stefański poprowadzi pojedynek Rosji z Cyprem.

Czytaj dalej…

  • Polskie zespoły sędziowskie poprowadzą dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata
  • Szymon Marciniak będzie arbitrem głównym ważnego meczu pomiędzy Grekami a Hiszpanami w grupie B
  • Daniel Stefański będzie zaś rozjemcą pojedynku Rosji z Cyprem

Polscy sędziowie rozjemcami meczów eliminacji do mundialu

W czwartek odbędzie się ważne spotkanie grupy B pomiędzy Grekami a Hiszpanami. Goście zajmują zaledwie drugą lokatę w swojej grupie, a gospodarze tracą do swoich najbliższych rywali zaledwie cztery punkty. Podopieczni Luisa Enrique potrzebują triumfu, by zyskać nieco spokoju przed ostatnim spotkaniem kwalifikacji.

Rozjemcą tego istotnego meczu będzie Szymon Marciniak. Polakowi asystować będą Paweł Sokolnicki z Adamem Kupsikiem. Tomasz Musiała pełnić będzie funkcję sędziego technicznego, a Tomasz Kwiatkowski z Marcinem Borkowskim zasiądą w wozie VAR.

Zespół Marciniaka notuje dobry okres. W obecnym sezonie sędziowali już w trzech spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzów, a nadchodzący mecz będzie też trzecim w eliminacjach do mundialu.

Nie będzie to jedyny polski zespół zaangażowany w spotkania strefy europejskiej. Daniel Stefański będzie bowiem arbitrem głównym pojedynku Rosji z Cyprem. Gospodarze zajmują pierwsze miejsce i są o krok od zapewnienia sobie bezpośredniego awansu na mundial. Cypryjczycy okupują ostatnią lokatę w grupie H z zaledwie pięcioma punktami.

Stefańskiemu asystować będą Dawid Golik i Michał Obukowicz. Arbitrem technicznym w tym meczu będzie Damian Sylwestrak, a w wozie VAR zasiądą Krzysztof Myrmus i Paweł Raczkowski. Daniel Stefański nie prowadził jeszcze meczu w eliminacjach do mistrzostw świata.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 18:17.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Wielkie wyzwanie Viniciusa w reprezentacji Brazylii.

Komentarze