Baggio: Włochom należał się automatyczny awans na mundial

Roberto Mancini
Pressfocus Na zdjęciu: Roberto Mancini

Brak awansu reprezentacji Włoch na Mistrzostwa Świata w Katarze był dla wielu kibiców i dziennikarzy ogromnym szokiem. Porażka w barażu z Macedonią Północną oznaczała, że na mundialu zabraknie aktualnych mistrzów Europy. Sytuacja jest kuriozalna dla Roberto Baggio, zdaniem którego, Włosi jako triumfatorzy na Euro powinni uzyskać automatyczny awans do turnieju w Katarze.

  • Włosi w barażach o awans na mundial polegli z Macedonią Północną
  • Aktualnych mistrzów Europy zabraknie podczas Mistrzostw Świata w Katarze
  • Zdaniem Roberto Baggio, zwycięzca Euro powinien automatycznie kwalifikować się na mundial

Baggio sugeruje zmianę zasad kwalifikacji na mundial

Mało kto przewidywał, że reprezentacja Włoch polegnie już w pierwszy meczu barażowym, przeciwko Macedonii Północnej. Azzurri przeważali niemal przez cały mecz, jednak to rywale przeprowadzili w końcówce zabójczą kontrę, dzięki czemu wygrali 1:0. Oznaczało to, że na mundialu w Katarze zabraknie aktualnych mistrzów Europy. W finale baraży Portugalczycy wygrali z Macedończykami i to oni zajęli jedno z miejsc na Mistrzostwach Świata.

Sytuacja ta jest abstrakcyjna dla legendy włoskiego futbolu – Roberto Baggio. Zdaniem byłego napastnika, podopiecznym Roberto Manciniego należał się automatyczny awans na mundial za sprawą zwycięstwa na Euro.

– Włochy wygrały Euro. Uważam że to prawdziwy wstyd o szaleństwo, że zabraknie ich na mundialu. Mistrz Europy powinien otrzymać automatyczny awans na Mistrzostwa Świata – zaczął Baggio.

– Każdy może przegrać jeden mecz, nawet przeciwko słabemu rywalowi, kiedy masz zły dzień. Ci piłkarze zasługują na odpowiedni szacunek, ale też docenienie, nie uważacie? Na ich miejscu miałbym ogromny problem z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy – dodał.

Włosi ostatnio zmierzyli się z Argentyną w ramach trzeciej edycji Generalissimo – trofeum o które rywalizują zwycięzca Euro i Copa del Rey. Albicelestes zmiażdżyli rywali aż 3:0 i byli zdecydowanie lepszą ze stron. Włosi mieli problemy z zawiązaniem jakichkolwiek udanych akcji ofensywnych. Zdaniem Baggio piłkarzom wciąż ciążą wydarzenia z meczu z Macedonią Północną. 

– Myślę, że Włosi cierpią na traumę po sensacyjnym odpadnięciu z baraży o awans na mundial. Widać, że problem leży w ich psychice. Widzieliśmy to w meczu z Argentyną. Oni nie byli w stanie grać tak spokojnie i pewnie jak robili to Argentyńczycy. Uważam, że Roberto Mancini dokonał czegoś niesamowitego i należy mu się za to szacunek. Dajmy mu w spokoju pracować. Italia ma wielu utalentowanych młodzików, którzy nie dostają odpowiednio dużo szans w Serie A. To powszechnie znany problem – zakończył Baggio.

Czytaj też: FIFA opublikowała listę arbitrów na mundial. Jest czterech Polaków

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze