Kuriozalna decyzja FIFA. Grupowy rywal Polski na mundialu musi… rozegrać mecz w eliminacjach

Lionel Messi i Eder Militao
PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi i Eder Militao

FIFA podjęła decyzję w sprawie wrześniowego meczu Brazylii z Argentyną w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Wówczas pracownicy Anvisy sprowadzili z boiska Albicelestes, którzy rzekomo złamali protokół sanitarny. Spotkania nie dokończono, a w poniedziałek światowa federacja podtrzymała decyzję o rozegraniu go od nowa. Obie reprezentacje dawno zapewniły sobie awans na mundial – znają nawet grupowych rywali.

  • FIFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie przerwanego meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Brazylią i Argentyną
  • We wrześniu pracownicy Anvisy sprowadzili z boiska Albicelestes. Służby sanitarne zarzucały graczom złamanie protokołu covidowego
  • Chociaż reprezentacje zajęły dwa pierwsze miejsca w strefie CONMEBOL, muszą ponownie rozegrać przerwane spotkanie

Mecz Brazylia – Argentyna musi zostać rozegrany poważnie. Tylko po co?

Wrześniowy mecz eliminacji do mistrzostw świata miał dramatyczny przebieg, choć nie z powodów sportowych. Już na samym początku pracownicy firmy Anvisa sprowadzili z boiska graczy kadry argentyńskiej. Mieli rzekomo złamać protokoły sanitarne związane z koronawirusem. Przez długie miesiące trwały negocjacje pomiędzy CONMEBOL oraz służbami sanitarnymi, ale obie strony nie zdołały znaleźć rozwiązania. Sprawą musiała zająć się FIFA.

W lutym organizacja zarządziła ponowne rozegranie meczu. Do tego federacja brazylijska miała zapłacić 500 tysięcy franków szwajcarskich, a argentyńska 200 tysięcy. Rzecz jasna, oba kraje odwołały się od tej decyzji. I rzeczywiście, FIFA zmniejszyła kary – Brazylijczycy mają zapłacić 300 tysięcy, a Argentyńczycy 150 tysięcy), ale decyzję na temat meczu podtrzymano.

Nie do końca wiadomo, co miałoby dać ponowne rozegranie latynoskiego szlagieru. Obie kadry zajęły dwa pierwsze miejsca w swojej grupie eliminacyjnej. Ba, poznały nawet rywali. Przypomnijmy, że Albicelestes zmierzą się z Polakami, Meksykanami i Arabią Saudyjską. Canarinhos czekają zaś boje ze Szwajcarią, Serbią oraz Kamerunem.

Wstępną datę ponownego rozegrania meczu ustalono na 22 września.

Czytaj więcej: Receptura na wygrywian kolejorzanu | Dwugłos Tetryków.

Komentarze