El. MŚ: kiedy losowanie par barażowych?

Polska - Węgry
fot. PressFocus Na zdjęciu: Polska - Węgry

Reprezentacja Polski zaliczyła nieudany finisz eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni przegrali w roli gospodarza z Węgrami 1:2. Niemniej już wcześniej podopieczni Paulo Sousy byli pewnie tego, że zagrają w barażach o przepustkę gry na mundialu. Swojego pierwszego przeciwnika w marcu reprezentacja Polski pozna w trakcie losowania par barażowych. Kiedy odbędzie się ceremonia losowania? Informujemy o tym poniżej.

Czytaj dalej…

  • Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w grupie I eliminacji do mistrzostw świata na drugim miejscu
  • Biało-czerwoni o awans na mundial będą musieli rywalizować w spotkaniach barażowych
  • Prezentujemy informacje, kiedy odbędzie się losowanie par barażowych

Reprezentacja Polski zagra w barażach

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w tabeli grupy na drugiej pozycji za plecami Anglii. Aktualni wicemistrzowie Europy wyprzedzili Biało-czerwonych o sześć oczek. Podopieczni Paulo Sousy zakończyli fazę grupową eliminacji do mistrzostw świata z dorobkiem 20 punktów na koncie.

W walce o grę na mundialu w Katarze reprezentacja Polski zaliczyła sześć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Z placu gry na tarczy Biało-czerwoni schodzili po starciach z Anglią (1:2) na Wembley i z Węgrami (1:2) na PGE Narodowym, co skutkowało złamaniem warszawskiej twierdzy.

W barażach znajdzie się ostatecznie 12 zespołów. Ostateczna lista będzie znana po ostatnich spotkaniach w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Mecz te odbędą się 16 listopada. Już jednak wiadomo, że dodatkowe mecze oprócz reprezentacji Polski będą musiały rozegrać takie ekipy jak: Szwecja, Portugalia, czy Włochy.

Kiedy i o której odbędzie się losowanie baraży?

Losowanie par barażowych będzie miało miejsce 26 listopada o godzinie 17:00. Ceremonia odbędzie się w Zurychu. Mecze barażowe odbędą się w marcu. Spotkania półfinałowe będą rozegrane kolejno 24 i 25 marca. Tymczasem na 28 i 29 marca zaplanowane są decydujące spotkania, które wyłonią ostatnie drużyny, mogące wystąpić na mundialu w Katarze.

Czytaj więcej: Sousa sam zgotował sobie kłopoty: znów kulała gra defensywna i w środku pola

Komentarze