Adam Nawałka już po rozmowach z PZPN

Adam Nawałka
Pressfocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Adam Nawałka spotkał się w nocnych godzinach z Cezarym Kuleszą. Wygląda na to, że prezes PZPN zmniejszył grono potencjalnych kandydatów i wkrótce powinniśmy poznać nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

  • Adam Nawałka wrócił w czwartek wieczorem do kraju
  • Zaraz po przylocie udał się na spotkanie z Cezarym Kuleszą
  • 64-latek jest uznawany za faworyta do objęcia sterów w kadrze

Adam Nawałka nowym selekcjonerem?

Adam Nawałka od czasu rozstania z PZPN w 2018 r., miał tylko drobny epizod w Lechu Poznań. Doświadczony szkoleniowiec jednak bardzo dobrze wspomina pracę z kadrą. Za jego czasów Biało-czerwoni byli o krok od półfinału mistrzostw Europy i wskoczyli na rekordowe piąte miejsce w rankingu FIFA.

Co prawa, mundial w Rosji kompletnie 64-latkowi nie wyszedł. Jeszcze niedawno Zbigniew Boniek zdradził, że Nawałka żałował swojej decyzji o odejściu, gdy niecałe cztery lata temu podał się do dymisji.

Adam nie raz wspominał mi, że mógł wyjechać na wakacje i dopiero później zadecydować o swojej przyszłości. Tak zrobił to na gorąco, nie mając czystej głowy – wyznał Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w Prawdzie Futbolu.

Kiedy Paulo Sousa porzucił reprezentację, Nawałka automatycznie stał się głównym kandydatem do zastąpienia Portugalczyka. Od Świąt przewinęło się sporo nazwisk, a Cezary Kulesza rozpoczął też własną grę.

Działacz zwrócił uwagę na polski rynek, dzięki spotkaniu z Fabio Cannavaro. Włoch po paru dniach ostatecznie zrezygnował z podjęcia pracy w PZPN, ale to było do przewidzenia.

Tymczasem wybór Adama Nawałki na pewno dobrze podziałałby na piłkarzy. Trener dobrze zna struktury kadry, dlatego jego kandydatura wydaje się najrozsądniejsza ze wszystkich. Spotkanie z Kuleszą miało trwać ponad godzinę. Wówczas 64-latek przekazał swoją wizję na pierwszy mecz barażowy z Rosją.

Wcześniej prezes PZPN twierdził, że zaprezentuje nowego selekcjonera najpóźniej do 19 stycznia. Nie jest to sztywny termin, stąd w każdej chwili może pojawić się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Czytaj więcej: Adam Nawałka gotowy na powrót do kadry. “Reprezentacja ponad wszystkim”

Komentarze