Adam Nawałka gotowy na powrót do kadry. “Reprezentacja ponad wszystkim”

Adam Nawałka
Pressfocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Obecnie trudno mówić o pozostaniu Paulo Sousy za sterami reprezentacji Polski. Zrobiło się spore zamieszanie, a PZPN nie może oficjalnie negocjować z nowym szkoleniowcem. Jednak Adam Nawałka jest gotowy wrócić do kadry i zawalczyć z nią o awans do mundialu w Katarze, co potwierdził w najnowszej wypowiedzi dla Interii Sport.

  • Adam Nawałka po raz drugi wysłał sygnał, że jest gotów przejąć reprezentację Polski po Paulo Sousie
  • PZPN musi najpierw zadecydować, jakie kroki podejmie wobec Portugalczyka
  • Dawny selekcjoner Biało-czerwonych jest jednym z poważniejszych kandydatów pracy w kadrze

Adam Nawałka na ratunek reprezentacji?

Patrząc wstecz, Adam Nawałka jest najlepszym selekcjonerem reprezentacji Polski w XXI wieku. To właśnie dzięki jego wkładu w rozwój kadry, Biało-czerwoni byli losowani z pierwszego koszyka do eliminacji czy grup na dużych turniejach. Na dodatek w 2017 r. Polska awansowała nawet na piątą lokatę w rankingu FIFA, co do dziś jest najlepszym wynikiem w naszej nowożytnej historii na arenie międzynarodowej.

Medialne doniesienia wskazują, że Jerzy Brzęczek nie jest zainteresowany powrotem do reprezentacji. Obecnie trener negocjuje przejęcie Jagiellonii Białystok. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z Adamem Nawałką, który zostaje bez pracy od czasu nieudanej przygody w Lechu Poznań.

Tymczasem Nawałka po raz kolejny w dosadny sposób skomentował plotki łączące go z zastąpieniem Paulo Sousy. Portugalczyk jest już na wylocie, ale PZPN musi najpierw znaleźć wyjście z tej sytuacji. Szacuje się, że Cezary Kulesza nie wyda zgody na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i będzie domagał się odszkodowania.

Czy jestem gotów wrócić? Reprezentacja Polski ponad wszystkim – powiedział Interii Adam Nawałka.

Na korzyść Nawałki na pewno gra fakt, że dobrze zna się z obecnym prezesem PZPN. Cezary Kulesza również przebywał blisko kadry za kadencji Zbigniewa Bońka, kiedy ten rządził polskim Związkiem.

Za niecałe trzy miesiące Orły z nad Wisły przystąpią do barażowego starcia z Rosją. Czasu jest mało, dlatego wybór człowieka, który dobrze zna struktury reprezentacji będzie priorytetem. Istnieje jeszcze kandydatura Czesława Michniewicza. Były trener Legii pracował wcześniej z młodszymi kadrowiczami i nie ma pewności czy nie jest też dogadany z jednym z rosyjskich klubów.

Przeczytaj również: PZPN nie odpuści Sousie i oczekuje odszkodowania

Komentarze