Cannavaro nowym selekcjonerem Polski?

Fabio Cannavaro
Pressfocus Na zdjęciu: Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro przyleciał w sobotę (8 stycznia) do Warszawy. Legenda włoskiej piłki spotkała się z Cezarym Kuleszą w celu rozmów o potencjalnym objęciu reprezentacji Polski. Prezes PZPN nie zdradził szczegółów dyskusji z trenerem, ale Gianluca Di Marzio poinformował, że Cannavaro usłyszał już wstępną propozycję kontraktu w ramach przejęcia kadry.

  • Fabio Cannavaro realnym kandydatem na nowego selekcjonera Polski
  • Włoch ponad godzinę rozmawiał w Cezarym Kuleszą na spotkaniu w Warszawie
  • Gianluca Di Marzio przekazał, że 48-latek otrzymał już wstępną ofertę kontraktu od PZPN

Cannavaro nowym trenerem kadry?

Cezary Kulesza miał niezwykle zapracowaną sobotę. Najpierw przeprowadził długą rozmowę z Fabio Cannavaro, z kolei później przybył do studia Viaplay, gdzie przywołał kilka szczegółów tego spotkania. Prezes PZPN nie wyznał jednak, że zaoferował 47-latkowi dwuletni kontrakt, na co zwrócił już uwagę Gianluca Di Marzio.

Podczas dyskusji w Viaplay, działacz nie zdradził zbyt wielu szczegółów. Opowiedział jedynie o wymianie zdań na temat kadry i planów wobec niej, a także dodał jeszcze jeden warunek, przemawiający za zatrudnieniem Cannavaro. Szkoleniowiec musi zgodzić się na współpracę z polskimi trenerami, którzy przynajmniej z początku odegraliby kluczową rolę podczas marcowych baraży.

Cannavaro wyszedł przed szereg i sam zaproponował, że może przylecieć do Polski i spotkać się ze mną. Włoch wiedział o naszej kadrze dużo więcej niż tylko to, że gra w niej Robert Lewandowski – zaczął Kulesza.

Rozmawialiśmy o systemie i wizji gry. Nie widzę problemu, by Cannavaro objął naszą kadrę krótko przed meczem z Rosją. W takiej sytuacji wyobrażałbym sobie jednak, że jego sztab zbudowany byłby z polskich trenerów. Czy Cannavaro zgodził się na taki warunek? To zostawię dla siebie – dodał.

Kilka chwil po wizycie Kuleszy w Viaplay, głos w tej sprawie zabrał nie byle kto, bo Gianluca Di Marzio. Włoski dziennikarz przekazał, że Fabio Cannavaro otrzymał propozycję dwuletniej umowy z PZPN.

– “Spotkanie Cannavaro z szefem PZPN było bardzo pozytywne. Możliwość trenowania reprezentacji Polski jest dla 47-latka fascynujące. Jedyną przeszkodą jest krótki czas na przygotowanie do pierwszego meczu barażowego z Rosją” – brzmi wstęp artykułu Di Marzio.

– “Cannavaro otrzymał też propozycję dwuletniego kontraktu w kadrze Polski”- dodano.

Di Marzio podkreślił jeszcze, że w grę wchodzą także inni kandydaci. Na radarze PZPN ma być m.in. Andrea Pirlo, natomiast Kulesza nie wykluczył również polskiej kandydatury. Niemniej nazwisko nowego selekcjonera kadry poznamy najpóźniej do 19 stycznia, kiedy odbędzie się zebranie zarządu PZPN.

Przeczytaj również: Reprezentacja Polski. Kto selekcjonerem? “Włochom mówimy stanowcze nie”

Komentarze