Dwóch graczy opuściło zgrupowanie Włoch z urazami

W piątek zgrupowanie reprezentacji Włoch opuściło dwóch graczy: Leonardo Bonucci oraz Nicolo Barella. Pomocnik Interu doznał kontuzji w przegranym meczu z Anglikami (1:2), zaś stoper Juventusu nawet w nim nie wystąpił.

Nicolo Barella
PressFocus Na zdjęciu: Nicolo Barella
  • Reprezentacja Włoch przegrała z Anglikami (1:2) w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2024
  • W trakcie spotkania kontuzji doznał Nicolo Barella. Leonardo Bonucci w ogóle nie wziął w nim udziału
  • Obaj zawodnicy w piątek opuścili zgrupowanie Squadra Azzurra

Barella i Bonucci wrócili do klubów z urazami

Roberto Mancini ma dwa kolejne problemy przed nadchodzącym meczem eliminacji do Euro 2024 z Maltą. Na trwające zgrupowanie reprezentacji Włoch, selekcjoner nie mógł powołać licznych, a zarazem istotnych graczy. Z urazami zmagają się bowiem Federico Chiesa, Ciro Immobile, Alessandro Bastoni, Federico Dimarco oraz Giacomo Raspadori.

Do tego powołany Leonardo Bonucci miał swoje problemy ze zdrowiem, w wyniku których nie pojawił się nawet na ławce podczas spotkania przeciwko reprezentacji Anglii (1:2). Jakby tego było mało, w trakcie tego starcia kontuzji doznał kolejny ważny zawodnik. Nicolo Barella wziął udział w akcji prowadzącej do bramki Mateo Reteguiego. W jej trakcie na jego stopę nastąpił Harry Maguire. Anglik otrzymał żółtą kartkę, ale to nie mogło uchronić pomocnika Interu Mediolan przed urazem. Opuścił boisko, a zmienił go Bryan Cristante.

W poniedziałek zarówno Bonucci, jak i Barella powrócili do swoich klubów. Nie wezmą udziału w niedzielnym spotkaniu z Maltą.

Zobacz też: Wielki powrót w Wiśle Kraków po półtorarocznej przerwie.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze