Ronaldo nie zapomniał, jak się strzela w Europie. Dublet Portugalczyka, w tym piękny gol [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii rozbiła w eliminacjach do Euro 2024 Lichtenstein (4:0). W pierwszym składzie wystąpił Cristiano Ronaldo, który ustrzelił dublet, w tym pięknego gola z rzutu wolnego.

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Cristiano Ronaldo znalazł się w wyjściowym składzie Portugalii na mecz z Lichtensteinem
  • Portugalczyk pobił rekord występów w historii piłki reprezentacyjnej
  • Później ustrzelił dublet, w tym piękną bramkę z rzutu wolnego

Ronaldo z dubletem, Portugalia rozniosła Lichtenstein

Obecne zgrupowanie było z pewnością wyjątkowe dla Cristiano Ronaldo. Reprezentację Portugalii po raz pierwszy poprowadził nowy selekcjoner, Roberto Martinez. Nie wiadomo było, jakie Hiszpan będzie miał podejście do legendy kadry, która jednak zimą zdecydowała się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Były trener Belgów postawił jednak sprawę jasno i w meczu eliminacji do Euro 2024 przeciwko Lichtensteinowi wystawił pięciokrotnego zdobywcę Złotej Piłki w wyjściowym składzie.

Ten już dzięki samemu występowi stworzył historię. Wyprzedził bowiem Kuwejtczyka, Badera Al-Mutawę, stając się graczem z największą liczbą występów w historii piłki reprezentacyjnej. To było dla niego 197 spotkanie dla kadry Portugalii.

Na tym jednak Ronaldo nie skończył. Na początku drugiej połowy pewnie wyegzekwował rzut karny. Tego dnia futbolówka wyraźnie “siedziała” na nodze 38-latka. Na pół godziny przed końcem spotkania uderzył bowiem też pięknie z rzutu wolnego.

Rzecz jasna, rywal nie prezentował wysokiego poziomu, ale kapitan Portugalczyków udowodnił, że wciąż potrafi zdobywać gole w Europie. Wszystko wskazuje na to, że będzie istotnym elementem kadry podczas trwających eliminacji do Euro 2024.

Zobacz więcej: Ronaldo znowu wpisał się do historii. Kolejny rekord Portugalczyka.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze