Ronaldo znowu wpisał się do historii. Kolejny rekord Portugalczyka

Cristiano Ronaldo znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Portugalii na mecz z Liechtensteinem w ramach eliminacji do EURO 2024. Tym samym gwiazdor Al-Nassr stał się piłkarzem z największą liczbą występów w historii piłki reprezentacyjnej. 38-letni napastnik uzbierał ich aż 197. wyprzedzając Kuwejtczyka, Badera Al-Mutawę.

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Cristiano Ronaldo po raz kolejny przeszedł do historii
  • Portugalczyk rozegrał swoje 197. spotkanie w kadrze narodowej
  • 38-latek tym samym pobił rekord Badera Al-Mutawy

Cristiano Ronaldo przekracza kolejne granice

Nowy selekcjoner reprezentacji Portugalii Roberto Martinez powołał Cristiano Ronaldo na marcowe mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Co więcej, 38-letni napastnik znalazł się nawet w wyjściowej jedenastce na czwartkowe spotkanie przeciwko Liechtensteinowi.

Gwiazdor saudyjskiego Al-Nassr po raz 197. wybiegł na boisko w koszulce kadry narodowej i tym samym stał się zawodnikiem z największą liczbą występów w historii piłki reprezentacyjnej. Legendarny snajper pobił rekord należący do Kuwejtczyka – Badera Al-Mutawy (196. meczów).

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce tej klasyfikacji znajdują się także tacy piłkarze jak m.in. Sergio Ramos (Hiszpania, 180. spotkań), Andres Guardado (Meksyk, 179. meczów) czy Gianluigi Buffon (Włochy, 176. spotkań). Osiągnięcie CR7 będzie trudne do przebicia.

Cristiano Ronaldo od stycznia 2023 roku występuje w Saudi Pro League, ale mimo wszystko otrzymał powołanie do reprezentacji Portugalii, której jest kapitanem.

Komentarze