Reprezentacja Portugalii zdeklasowała rywali w grupie. Komplet zwycięstw

Reprezentacja Portugalii ma za sobą bardzo udane eliminacje do Mistrzostw Europy. Podopieczni Roberto Martineza wygrali wszystkie 10 spotkań w grupie.

Reprezentacja Portugalii
IMAGO / Sports Press Photo / Daniela Porcelli Na zdjęciu: Reprezentacja Portugalii
  • Reprezentacja Portugalii awansowała na Mistrzostwa Europy
  • Drużyna hiszpańskiego trenera odniosła komplet zwycięstw
  • Przez całe rozgrywki w grupie eliminacyjnej stracili zaledwie dwie bramki

Faworyt do triumfu na Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Portugalii nie pozostawiła rywalom złudzeń i z kompletem zwycięstw zakończyła grę w grupie J eliminacji do Mistrzostw Europy. W 10 spotkaniach zdobyli 30 punktów. Ich bilans bramkowy wynosi 36:2. Podczas ostatniego meczu pokonali na własnym stadionie 2-0 reprezentację Islandii. Bramki na wagę zwycięstwa strzelali Bruno Fernandes w 37 minucie meczu oraz Ricardo Horta w 66 minucie gry. Roberto Martinez, który po Mistrzostwach Świata objął schedę selekcjonera drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, stworzył drużynę, która przez wielu została uznana jako jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu na Euro. Pierwsze skrzypce w zespole Hiszpana wiodą Cristiano Ronaldo (10 bramek i asysta) oraz Bruno Fernandes (6 bramek i 8 asyst).