Imponujący wynik selekcjonera reprezentacji Portugalii. Nie przegrał żadnego meczu

Roberto Martinez wywalczył z reprezentacją Portugalii awans na Mistrzostwa Europy. Dziennikarz Goal.pl Przemysław Langier przekazał na portalu X, że Hiszpan nie przegrał żadnego meczu w czterech ostatnich eliminacjach do dużych turniejów.

Roberto Martinez
Obserwuj nas w
IMAGO / HANZA MEDIA / Antonio Balic Na zdjęciu: Roberto Martinez
  • Roberto Martinez może pochwalić się imponującym bilansem w roli selekcjonera
  • Hiszpan nie przegrał żadnego meczu w trakcie ostatnich dwóch eliminacji Mistrzostw Europy
  • Jego drużyny w 38 meczach zdobyły prawie 150 bramek

Niesamowity bilans Hiszpana

Roberto Martinez wraz z reprezentacją Portugalii przeszli jak burza przez grupę eliminacyjną. Po drodze uzbierali komplet zwycięstw i z 30 punktami oraz bilansem 36:2 awansowali na turniej w Niemczech. Wcześniej, zanim przejął stery w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego, przez 6 lat pracował z reprezentacją Belgii. “Die Roten Teufel” na czele z nim zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata w 2018 roku. W decydującym spotkaniu wygrali 2-0 z Anglią.

Na portalu X dziennikarz Goal.pl Przemysław Langier przytoczył niezwykle interesującą statystykę hiszpańskiego trenera. Selekcjoner reprezentacji Portugalii w czterech ostatnich eliminacjach do wielkich turniejów może pochwalić się zadziwiającym bilansem. 35 zwycięstw, 3 remisy i uwaga 0 porażek! Jego podopieczni strzelili w tych spotkaniach aż 144 bramki, tracąc zaledwie 17 goli.

W samych eliminacjach do Mistrzostw Europy (2020,2024), gdzie prowadził drużynę w 20 meczach ma 100% zwycięstw.

Komentarze