Mbappe odniósł się do decyzji Deschampsa. “To zrozumiałe, że Griezmann jest rozczarowany”

Didier Deschamps mianował Kyliana Mbappe nowym kapitanem reprezentacji Francji po tym, jak karierę w kadrze zakończył Hugo Lloris. Tej decyzji nie pochwalał Antoine Griezmann, który uważał, że to jemu należała się opaska. Sytuację te skomentował sam gwiazdor Paris Saint-Germain.

Kylian Mbappe i Antoine Griezmann
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Antoine Griezmann
  • Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Hugo Llorisa, Francuzi musieli wybrać nowego kapitana
  • Dwoma najpoważniejszymi kandydatami byli Antoine Griezmann i Kylian Mbappe
  • Otrzymał ją młodszy z Francuzów i wyznał, że rozumie rozczarowanie starszego kolegi

“Antoine to najważniejszy zawodnik ery Deschampsa”

W reprezentacji Francji doszło do zmiany warty. Karierę w kadrze narodowej skończył wieloletni kapitan, Hugo Lloris. Didier Deschamps musiał zatem wybrać następcę bramkarza Tottenhamu. Ostatecznie grono finalistów zawężyło się do dwóch gwiazd Les Bleus: Antoine’a Griezmanna i Kyliana Mbappe. Chociaż zawodnik Atletico Madryt zadebiutował w reprezentacji trzy lata wcześniej, niż młodszy kolega, to właśnie Mbappe został wybrany przez Deschampsa na nowego lidera. To nie spotkało się z ciepłym przyjęciem Grizzou. Niektóre media donosiły nawet, że 32-latek rozważa zakończenie kariery w reprezentacji. Sytuację postanowił skomentować sam Mbappe.

Antoine jest rozczarowany i to zrozumiałe. Czułbym się tak samo. Rozmawiałem już z nim. To najważniejszy zawodnik ery Deschampsa i będziemy współpracować, by wprowadzić naszą reprezentację na szczyt. Dobry kapitan zawsze najwyżej stawia dobro drużyny i zjednoczenie. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy Deschamps przekazał mi te wieści. To nowy obowiązek, który muszę na siebie wziąć – powiedział gwiazdor Paris Saint-Germain.

24-latek po raz pierwszy wyprowadzi Les Bleus na murawę w roli kapitana już w piątek. Jego drużynę czeka niełatwy start eliminacji do Euro 2024. Podejmą u siebie Holendrów.

Zobacz też: Francja – Holandia: typy, kursy, zapowiedź (24.03.2023).

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze