Hajto uderza w Lewandowskiego: za moich czasów nie byłby kapitanem

Robert Lewandowski na łamach Eleven Sports i portalu meczyki.pl udzielił wywiadu, który wywołał powszechną dyskusję na temat reprezentacji Polski, PZPN-u i samego piłkarza. Teraz postawę kapitana kadry w mocnych słowach skomentował Tomasz Hajto.

Robert Lewandowski, Tomasz Hajto
IMAGO/ JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL/ ŁUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Robert Lewandowski, Tomasz Hajto
  • Robert Lewandowski przed zgrupowaniem reprezentacji Polski udzielił obszernego wywiadu
  • Kapitan Biało-Czerownych wypowiedział się m.in. na temat kadry
  • Zachowanie napastnika Barcelony skrytykował Tomasz Hajto

Hajto: trudno powiedzieć, jaką potrzebę miał Lewandowski

Robert Lewandowski postanowił wypowiedzieć się nie tylko na temat reprezentacji Polski. Napastnik FC Barcelony odniósł się także do kwestii bezpośrednio związanych z krajową federacją i zachowaniem niektórych jej przedstawicieli. Wywiad, którego kapitan kadry udzielił na łamach Eleven Sports i portalu meczyki.pl wywołał spore kontrowersje – 35-latkowi zarzucano między innymi to, że niektóre ze spraw powinien poruszyć wyłącznie w “szatni”.

Zachowanie Lewandowskiego krytycznie ocenił m.in. Tomasz Hajto, były obrońca reprezentacji Polski i ekspert stacji Polsat Sport:

– Trudno powiedzieć, jaką potrzebę miał Robert. Za czasów mojej reprezentacji, czyli kadry trenera Jerzego Engela, z takimi charakterami jak Piotr Świerczewski czy Radosław Kałużny, przed pierwszym treningiem mielibyśmy z nim rozmowę i pytali, o kim myślał. Po takim wywiadzie prawdopodobnie nie byłby u nas kapitanem. Przy tej rozmowie byłby trener i prezes związku, bo mogłoby być agresywnie. Kapitan najpierw powinien pójść do szatni i tam zareagować, a nie iść z tym do mediów.

Komentarze