Oficjalnie: zapadła decyzja w sprawie Flicka!

W niedzielne popołudnie niemiecka federacja piłkarska poinformowała o zwolnieniu Hansiego Flicka i jego asystentów. Obecnie trwają rozmowy nad najlepszym możliwym następcą w roli selekcjonera Die Mannschaft. Tymczasowo funkcję tę przejmie Rudi Voeller.

Hansi Flick
IMAGO / Kirchner-Media Na zdjęciu: Hansi Flick
  • Hansi Flick notował fatalną serię w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec
  • W niedzielę niemiecka federacja zwolniła byłego trenera Bayernu Monachium
  • Tymczasowo jego rolę przejmie Rudi Voeller

Hansi Flick zwolniony z roli selekcjonera reprezentacji Niemiec!

Hansi Flick rozpoczął pracę z reprezentacją Niemiec w sierpniu 2021 roku. Początek jego kadencji był niezły, bo Die Mannschaft pod jego wodzą zgarnęła komplet oczek w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Sam turniej finałowy, a także każde kolejne spotkanie było już coraz gorsze. Sytuacji nie poprawia też fakt, że Niemcy są gospodarzami nadchodzących mistrzostw Europy. Wobec tego kadra narodowa gra wyłącznie mecze towarzyskie. Na pięć ostatnich sparingów przegrała cztery (w tym z Polakami) i zremisowała z Ukrainą. W minioną sobotę przyjęła aż cztery bramki od Japonii, ostatecznie poległa zaś 1:4.

To przelało czarę goryczy. W niedzielne popołudnie niemiecka federacja poinformowała o zwolnieniu, zarówno Flicka, jak i jego dwóch asystentów – Marcusa Sorga i Danny’ego Roehla.

Podczas wrześniowego zgrupowania Die Mannschaft czeka jeszcze mecz towarzyski z Francuzami. Na ławce trenerskiej zasiądzie awaryjnie Rudi Voeller, o czym DFB zadecydowało podczas niedzielnego zgromadzenia. W najbliższych tygodniach federacja wybierze najlepszego kandydata, który poprowadzi Niemców w tak istotnym dla nich turnieju, jakim z pewnością jest Euro 2024 rozgrywane na ich boiskach. Wśród potencjalnych następców Flicka, niemieckie media wymieniają, między innymi, Juliana Nagelsmanna, Miroslava Klose, Juergena Kloppa, Olivera Glasnera, a nawet Louisa van Gaala czy Zinedine’a Zidane’a.

Zobacz też: Jednokrotny reprezentant Anglii rozważa zmianę narodowości. Chce zagrać na Euro 2024.

Niemcy
Francja
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12 września 2023 21:06.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze