Właściciel Cracovii zakończył poszukiwania nowego trenera

Cracovię w przyszłym sezonie wciąż powinien prowadzić Jacek Zieliński. Właściciel klubu Janusz Filipiak zastanawiał się nad zakontraktowaniem nowego trenera, lecz ostatecznie wycofał się z tego pomysłu - informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

Jacek Zieliński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jacek Zieliński
  • Cracovia zakończyła ligowy sezon na siódmym miejscu w tabeli
  • Pod znakiem zapytania stała przyszłość na ławce trenerskiej Jacka Zielińskiego
  • Janusz Filipiak rozważał pozyskanie nowego szkoleniowca, lecz ostatecznie się na to nie zdecydował

Pasy zostają z tym samym trenerem

Cracovia świetnie weszła w sezon 2022/2023, lecz z biegiem miesięcy punktowała już na poziomie swojego potencjału kadrowego. Pomimo wielkich ambicji i wiary w zajęcie czołowej lokaty, Pasy zakończyły rozgrywki na siódmym miejscu w tabeli i nie zagrają w eliminacjach do europejskich pucharów.

Kibice klubu mają świadomość, że przy obecnej jakości w zespole osiągnięcie lepszego wyniku graniczyło z cudem. Poparcie dla Jacka Zielińskiego na trybunach jest bardzo duże, choć w samych gabinetach rozważano inne możliwości. Właściciel Cracovii Janusz Filipiak rozglądał się za różnymi kandydatami, natomiast żaden z nich nie przykuł jego szczególnej uwagi.

Tomasz Włodarczyk informuje, że wobec tego niebawem powinno dojść do przedłużenia wygasającej umowy z Zielińskim. 62-latek prowadzi Pasy od listopada 2021 roku, a wcześniej pracował z nimi również w latach 2015-2017.

Zobacz również: ŁKS znów w Ekstraklasie. Zachować tożsamość, naprawić błędy

Komentarze