Vuković rozwiał wątpliwości w sprawie swojej przyszłości

Aleksandar Vuković
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aleksandar Vuković

Legia Warszawa po zakończeniu sezonu zmieni trenera. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości aktualny szkoleniowiec Wojskowych Aleksandar Vuković. 42-latek wypowiedział się w tej sprawie w programie Liga+Extra na antenie Canal+.

  • Aleksandar Vuković po zakończeniu sezonu na pewno nie będzie prowadził Legii Warszawa
  • 42-latek w rozmowie z Canal+ zdecydowanie zakomunikował, że po ostatnim spotkaniu ligowym w tej kampanii kończy współpracę z Wojskowymi
  • Wciąż oficjalnie nie wiadomo, kto poprowadzi legionistów w kolejnym sezonie

Vuković pożegna się z Legią

Legia Warszawa sezonu 2021/2022 nie może zaliczyć do udanych. Wojskowi przez długi czas błąkali się w dolnych regionach ligowej tabeli. W stołecznej ekipie drgnęło, jednak gdy stery nad zespołem przejął Aleksandar Vuković. 42-latek do tego stopnia ustabilizował sytuację, że w pewnym momencie pojawiła się nawet nadzieja, że legioniści mogą zakończyć rozgrywki ligowe na czwartym miejscu premiowany grą w europejskich.

Vuković mimo wyciągnięcia Legii z kryzysu, nie liczy na to, że w kolejnym sezonie nadal będzie trenerem tej ekipy. Trener w rozmowie przed kamerą Canal+ dał jasno do zrozumienia, że po zakończeniu sezonu pożegna się ze stołecznym klubem. Na dzisiaj natomiast wciąż oficjalnie nie wiadomo, kto zastąpi Serba. W mediach spekuluje się, że tą postacią może być Kosta Runjaić, prowadzący obecnie Pogoń Szczecin.

Jestem trenerem Legii do końca tego sezonu. Nie chce być już zatem wymieniany jako kandydat na trenera Legii na kolejny sezon, bo takie coś nie istnieje – mówił Vuković w programie Liga+ Extra.

Nie będę trenerem Legii od początku następnego sezonu. Kończę pracę w tym klubie po rozegraniu ostatniego spotkania ligowego w tej kampanii – dodał trener.

Legia plasuje się aktualnie na 10. miejscu w tabeli, legitymując się dorobkiem 36 punktów na koncie. W niedzielę Wojskowi na swoim obiekcie przegrali z Piastem Gliwice (0:1) w spotkaniu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejny mecz ligowy Wojskowi rozegrają 24 kwietnia, mierząc się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Czytaj więcej: Przerwana passa Legii

Komentarze