Prezydent podjął decyzję. Klub na sprzedaż. “Sytuacja jest nieakceptowalna”

"Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska" - napisał na Twitterze Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który zapowiedział sprzedaż klubu.

Śląsk Wrocław
PressFocus Na zdjęciu: Śląsk Wrocław
  • Jacek Sutryk za pośrednictwem Twittera poinformował o zamiarze sprzedania klubu
  • Chodzi o większościowy pakiet akcji Śląska Wrocław
  • Prezydent w oświadczeniu apeluje o wsparcie w walce o utrzymanie

“Liczymy na partnera, który weźmie odpowiedzialność za przyszłość Śląska”

O przyszłości Śląska Wrocław mówiło się w ostatnim czasie bardzo dużo. Nie tylko jeśli chodzi o sportowe aspekty, bo te są w złym stanie. Drużyna jest na granicy spadku. Choć trzeba przyznać, że po wygranej w meczu z Wisłą Płock, sytuacja wydaj się być nieco lepsza. Nadal jednak do pozostania w Ekstraklasie brakuje co najmniej dwóch punktów. Teraz głos w sprawie właścicielskiej zabrał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Drodzy kibice Śląska Wrocław. Zwracam się do Was, będąc dziś w podwójnej roli: w najważniejszej dla mnie od lat – jako kibic naszej drużyny, ale także jako przedstawiciel miasta, które jest właścicielem klubu – rozpoczął swoje oświadczenie Jacek Sutryk.

Wiemy dobrze, że w przyszłości musi zajść kilka zmian w funkcjonowaniu “Wojskowych”. Obecna sytuacja sportowa i organizacyjna jest nieakceptowalna – za co przepraszam. 25 maja podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Wrocławia przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław. Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi, którego poszukamy podczas przetargu publicznego – napisał na Twitterze prezydent Wrocławia.

Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska. Tymczasem czekamy na zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica. Wspierajmy wspólnie naszą drużynę – zakończył.

Czytaj więcej: Dramat kapitana Lecha. Paskudna choroba wyeliminuje go na długo?

Komentarze