Mistrz Polski wybrał nowego trenera

John van den Brom
fot. PressFocus Na zdjęciu: John van den Brom

Lech Poznań wybrał nowego trenera. Zgodnie z medialnymi doniesieniami zostanie nim John van den Brom. Holender zwiąże się z Kolejorzem umową na dwa lata. Prezentacja nowego opiekuna lechitów odbędzie się w poniedziałek o godzinie 12:30.

  • Lech Poznań wybrał nowego trenera
  • Stery nad mistrzami Polski przejmie John van den Brom
  • 56-latek zwiąże swoją przyszłości z lechitami umową na dwa lata

Lech Poznań pod rządami Holendra

Lech Poznań niespodziewanie nie zaczął przygotowań do nowej kampanii pod batutą Macieja Skorży. Wpływ na taki obrót wydarzeń miały sprawy rodzinne trenera, które były na tyle poważne, że 50-latek musiał rozstać się z Kolejorzem.

Tuż po ogłoszeniu niespodziewanej informacji władze mistrzów Polski zaczęły poszukiwania nowego szkoleniowca. Głównie rozpatrywano kandydatury trenerów zagranicznych. Ostatecznie wybór padł na byłego opiekuna między innymi Anderlechtu, czy AZ Alkmaar.

“Nowy trener Lecha Poznań właśnie wylądował w Poznaniu. Holender John van den Brom, który podpisze dwuletni kontrakt z mistrzami Polski, od poniedziałku formalnie przejmie drużynę Kolejorza” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Lecha.

“56-letni trener w czwartek porozumiał się ostatecznie z szefostwem Kolejorza, a w niedzielę po południu wylądował na lotnisku Ławica samolotem, którym podróżował z Amsterdamu. Podpisze dwuletni kontrakt, a formalnie rozpocznie pracę w poniedziałek rano – jeszcze tego samego dnia wyjedzie z drużyną na zgrupowanie w Opalenicy” – czytamy dalej.

Lech nową kampanię ligową zacznie 16 lipca meczem ze Stalą Mielec. Tymczasem już 5 lipca Kolejorz rozegra spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów, mierząc się z Karabachem Agdam.

Czytaj więcej: Pan trener Maciej Skorża, futbol, zdrowie i rodzina | Dwugłos Tetryków

Komentarze