Mecze Ekstraklasy 23.07 – wyniki wczorajszych meczów 1. kolejki Ekstraklasy (piątek 23 lipca)

Lech Poznań - Radomiak
Lech Poznań - Radomiak fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa nie rozpieściła kibiców w piątek. W pierwszych dwóch spotkaniach nowej kampanii padły dwa remisy. Najpierw Bruk-Bet Termalica podzielił się punktami ze Stalą Mielec. Tymczasem w wieczornym starciu Lech Poznań w roli gospodarza zremisował z Radomiakiem Radom.

  • W piątek rozegrane zostały dwa pierwsze mecze nowego sezonu w PKO Ekstraklasie
  • Na inaugurację nowej kampanii Bruk-Bet Termalica zremisował ze Stala Mielec
  • W drugiem meczu nowego sezonu poznański Lech stracił punkty w starciu z beniaminkiem rozgrywek

Bruk-Bet Termalica – Stal Mielec 1:1

Bruk-Bet Termalica w roli beniaminka PKO Ekstraklasy w pierwszym spotkaniu mierzyła się ze Stalą Mielec. W starciu z udziałem dwóch ekip, które w powszechnej opinii mogą bronić się przed spadkiem w tym sezonie nie spodziewano się fajerwerków. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Wynik rywalizacji otworzył tuż przed przerwę Ernest Terpilowski. Tymczasem po zmianie stron do wyrównania doprowadził Grzegorz Tomasiewicz, wykorzystując rzut karny.

Zobacz także:

Lech Poznań – Radomiak Radom 0:0

Lech Poznań latem poczynił kilka ciekawych wzmocnień. Między innymi pozyskał Artura Sobiecha, czy Radosława Murawskiego. Oczekiwania względem Kolejorza w pierwszym meczu były duże. Tym bardziej że w poprzedniej kampanii ekipa z Bułgarskiej rozczarowała, kończąc rozgrywki na pozycji znacznie poniżej oczekiwań. Kolejorz w piątkowy wieczór nie poprawił nastrojów swoich kibiców, remisując tylko bezbramkowo z Radomiakiem Radom. W szeregach beniaminka PKO Ekstraklasy z dobrej strony pokazał się Filipe Nascimento, na którego warto zwrócić uwagę w kolejnych spotkaniach sezonu.

Zobacz także:

Komentarze