Legia wydała sporo pieniędzy. Dotrzymała słowa

Maik Nawrocki
Pressfocus Na zdjęciu: Maik Nawrocki

Od miesięcy Legia zapowiadała, że wypożyczony z Werderu Brema Maik Nawrocki, zostanie wykupiony. Przyszłość 21-latka właśnie się wyjaśniła.

  • Maik Nawrocki pozostanie zawodnikiem Legii
  • 21-latek został wykupiony przez warszawian za 1,5 miliona euri
  • Obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku

Warszawie inwestują w młodego obrońcę

Na początku 2021 roku Warta zdecydowała się na wypożyczenie Maika Nawrockiego z rezerw Werderu. W Bremie polski obrońca nie miał szansy na granie w seniorskiej drużynie. W Poznaniu miało być inaczej. Tymczasem zawodnik rozegrał zaledwie trzy spotkania w Ekstraklasie.

Latem 2021 roku Nawrocki ponownie znalazł klub w polskiej elicie. Obrońcę tymczasowo pozyskał ówczesny mistrz Polski, czyli Legia Warszawa. 21-latek pomógł stołecznemu klubowi awansować do fazy grupowej Ligi Europy

Nawrocki zrobił na pionie sportowym Legii na tyle duże wrażenie, że klub od wielu miesięcy zapowiadał wykupienie 21-latka z Werderu. Koszt tej transakcji wynosił 1,5 miliona euro. Warszawianie dotrzymali słowa i defensor związał się z klubem umową do 30 czerwca 2025 roku.

Wykupienie Maika Nawrockiego to dobry ruch w kontekście piłkarskim i inwestycyjnym. Maik jest jakościowym zawodnikiem z charakterem, który mimo młodego wieku gra w dojrzały sposób, dobrze się ustawia i podejmuje właściwe decyzje. Wciąż dostrzegamy u niego elementy, które razem będziemy rozwijać – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Czytaj także: Kochają ją jak Messiego. Nowa królowa Barcelony

Komentarze