Sensacja na stadionie w Łodzi. Pokaz nieskuteczności Legii

ŁKS Łódź sprawił sporą niespodziankę w meczu 18. kolejki Ekstraklasy. Na własnym stadionie zremisowali 1-1 z Legią Warszawa. Bramkę dla gospodarzy strzelił debiutant Jędrzej Zając. Dla gości trafił Paweł Wszołek.

Piłkarze Legii Warszawa i ŁKSu Łódź
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Legii Warszawa i ŁKSu Łódź
  • ŁKS Łódź zremisował 1-1 z Legią Warszawa
  • Podopieczni Kosty Runjaicia aż trzy razy trafiali w poprzeczkę
  • Sędzia spotkania dwa razy wstrzymał grę ze względu na słabą widoczność na boisku przez odpalone na trybunach race

Legia nie wykorzystała okazji na zmniejszenie straty do czołówki

Pierwsza połowa w wykonaniu Legii Warszawa była bezbarwna. Choć podopieczni Kosty Runjaicia zdecydowanie przeważali nad rywalem w każdym aspekcie, to ich ataki nie stanowiły zagrożenia dla bramki gospodarzy. Mimo oddania aż 8 strzałów w kierunku Aleksandra Bobka żaden z nich nie trafił w światło bramki. Pod koniec pierwszej części gry akcję bramkową przeprowadził ŁKS.

Bartosz Szeliga rozpędził atak gospodarzy na prawym skrzydle, po czym posłał dośrodkowanie w pole karne. Piłka po wybiciu obrońcy Legii, spadła pod nogi Daniego Ramireza, który bez zastanowienia oddał strzał w kierunku bramki. Po drodze futbolówka odbiła się od debiutującego w tym spotkaniu Jędrzeja Zająca i wpadła do bramki. Do przerwy na stadionie w Łodzi gospodarze prowadzili 1-0.

Legia od początku drugiej połowy ruszyła do odrabiania strat. Wyrównującego gola w 51 minucie zdobył Paweł Wszołek. Skrzydłowy Legii wykorzystał podanie Pankova, zwiódł obrońcę ŁKSu i z ostrego kąta oddał strzał, po którym piłka znalazła się w bramce.

Kilka minut później goście ponownie stworzyli groźną sytuację przed polem karnym. Po strzale Jurgena Elitima z 20 metrów futbolówka trafiła w poprzeczkę. Legia desperacko dążyła do zdobycia kolejnego gola, który da im prowadzenie. W 66 minucie po raz kolejny zabrakło im szczęścia. Strzał z dystansu, który oddał Josue uderzył w słupek, a Kramer nie wykorzystał okazji przy dobitce.

Pod koniec meczu Legia miała jeszcze dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Najpierw Josue po raz kolejny obił poprzeczkę, a następnie z 10 metrów nie trafił celnie Gil Dias.

ŁKS Łódź 1-1 Legia Warszawa (45′ Zając, 51′ Wszołek)

ŁKS: Bobek – Szeliga, Monsalve (Gulen 42′), Flis, Głowacki – Dani Ramirez (Pirulo 72′), Mokrzycki (Lorenc 87′), Louveau, Zając (Młynarczyk 72′) – Hoti (Małachowski 87′), Tejan

Legia: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim (Kapustka 66′), Kun (Gil Dias 76′) – Josue (Strzałek 88′), Kramer (Gual 66′), Muci