Górnik Zabrze. Bartosch Gaul w piątek z meczem o posadę

Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie potwierdził, że na dzisiaj nie ma decyzji o zwolnieniu trenera Bartoscha Gaula. Jednocześnie z wiadomości wynika, że kolejne informacje w sprawie pojawią się po spotkaniu z Wisłą Płock, z którą 14-krotny mistrz Polski zmierzy się w ramach PKO Ekstraklasy w najbliższy piątek.

Bartosch Gaul
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bartosch Gaul
  • Górnik Zabrze jest w dołku
  • W piątek 14-krotny mistrz Polski zmierzy się z Wisłą Płock
  • Starcia z Nafciarzami może być decydująca dla szkoleniowca zabrzan

Bartosch Gaul na gorącym krześle w Górniku

Górnik Zabrze w momencie, gdy w minionym roku podjął decyzję o rozstaniu z trenerem Janem Urbanemi i Bartoscha Gaula na stanowisko pierwszego szkoleniowca, kibice 14-krotnego mistrza Polski wierzyli w poprawę pozycji w tabeli względem kampanii 2021/2022. Rzeczywistość dla Górnika okazała się jednak brutalna.

Dzisiaj zabrzańska ekipa jest jedną z najsłabiej prezentujących się w PKO Ekstraklasie obok Miedzi Legnica. Następstwem tego jest to, że Górnik znajduje się w strefie spadkowej. Tymczasem klub opublikował komunikat, z którego jasno wynika, że w piątek o swoją posadę będzie grał opiekun Trójkolorowych.

“Komunikat Klubu Górnik Zabrze S.A. w sprawie trenera pierwszej drużyny. Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu” – brzmi oświadczenia klubu z Zabrza.

Czytaj więcej: Media: Grzelak nie chce trenować Górnika Zabrze

Komentarze