Sensacja na Copa America. Wielki faworyt odpada w ćwierćfinale!

Reprezentacja Brazylii nie wygra tegorocznego Copa America. Z turniejem pożegnała się po ćwierćfinałowym meczu z Urugwajem.

Brazylia - Urugwaj
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Brazylia - Urugwaj

Brazylia odpada z Copa America

Hitem ćwierćfinału Copa America było starcie Brazylii z Urugwajem. Obie drużyny miały swoje problemy kadrowe, bowiem z powodu nadmiaru żółtych kartek zagrać nie mógł Vinicius Junior, obecnie największa gwiazda Canarinhos. W drużynie urugwajskiej w pierwszej połowie musiało dojść natomiast do przetasowań w defensywie, gdyż uraz zgłosił Ronald Araujo, zastąpiony przez Jose Marię Gimeneza.

POLECAMY TAKŻE

Jeszcze przed przerwą Brazylia i Urugwaj miały po jednej dogodnej okazji do zdobycia gola, lecz obie zostały zmarnowane. W drugiej odsłonie sytuacja Urugwajczyków bardzo mocno się skomplikowała, bowiem czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Nahitan Nandez. Mimo gry w przewadze, Brazylijczycy nie zdołali strzelić bramki, na skutek czego o awansie do półfinału miały zadecydować rzuty karne.

Konkurs jedenastek rozpoczął się od olbrzymiej wpadki Edera Militao, którego strzał skutecznie wczuł Sergio Rochet. Urugwajczycy w trzech pierwszych seriach się nie mylili, zaś problemy Brazylijczyków pogłębiło uderzenie Douglasa Luiza w słupek. W czwartej serii spudłował Gimenez, dając jeszcze Brazylii cień nadziei, lecz brutalnie odebrał ją chwilę później Manuel Ugarte, pieczętując awans Urugwaju.

Brazylia pod nieobecność Viniciusa Juniora żegna się z Copa America. Urugwaj w półfinale zmierzy się z Kolumbią. Zwycięzca tego meczu zagra w finale z kimś z dwójki Argentyna – Kanada.

Komentarze