Marc Roca piłkarzem Bayernu!

Marc Roca
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marc Roca

Bayern Monachium poinformował w niedzielę o wzmocnieniu drużyny hiszpańskim pomocnikiem. Pięcioletni kontrakt z bawarskim klubem podpisał 23-letni Marc Roca, który do drużyny mistrzów Niemiec przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Espanyolu Barcelona.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, Bayern zapłaci za byłego reprezentanta hiszpańskiej młodzieżówki zaledwie 9 milionów euro. Bawarczycy pozyskaniem defensywnego pomocnika zainteresowani byli już latem ubiegłego roku, ale wówczas nie mogli pozwolić sobie na spełnienie oczekiwań klubu ze stolicy Katalonii.

Spełnienie marzeń i wartość dodana

Zadowolenia z podpisania umowy nie kryją sam zawodnik, a także dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzić. – Jestem bardzo szczęśliwy. Dla mnie to spełnienie marzeń. W moich oczach Bayern jest najlepszym klubem na świecie i ma ogromne tradycje. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość reprezentowania barw tego wspaniałego klubu – powiedział Marc Roca, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy. Marc Roca doskonale pasuje do naszego zespołu pod względem prezentowanej gry i charakteru. W naszej drużynie będzie miał możliwość dalszego rozwoju. Jesteśmy pewni, że wniesie do naszego zespołu dużą wartość dodaną – dodał Salihamidzić.

Cała kariera w stolicy Katalonii

23-letni pomocnik, który z Bayernem związał się umową do 30 czerwca 2025 roku, jest wychowankiem Espanyolu Barcelona. W zespole ze stolicy Katalonii spędził również całą dotychczasową karierę. Na boiskach La Liga Marc Roca rozegrał do tej pory 103 spotkania, zdobywając trzy gole.

W obecnym sezonie rozegrał dwa mecze na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy, po tym jak Espanyol zajął w poprzednich rozgrywkach La Liga jedno ze spadkowych miejsc.

Komentarze