Pech gwiazdki BVB. To może być dla niej koniec sezonu

Youssoufa Moukoko (na środku)
Youssoufa Moukoko (na środku) PressFocus

Bijący kolejne rekordy wonderkid Borussii Dortmund, Youssoufa Moukoko doznał kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec do lat 21. Pierwsze raporty mówią o dłuższej przerwie nastolatka.

Moukoko – poważna kontuzja cudownego nastolatka

Problemy Borussii Dortmund przed sobotnim starciem w Bundeslidze przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Jak donosi Bild, Youssoufa Moukoko doznał kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec do lat 21. Najmłodszy debiutant w historii niemieckiej ekstraklasy (debiut w wieku 16 lat i jednego dnia) doświadczył poważnego urazu stopy podczas ostatniej sesji treningowej przed meczem młodzieżowej reprezentacji z Węgrami (3:0). Kontuzja nie pozwoliła szesnastolatkowi zostać najmłodszym graczem występującym na tym szczeblu międzynarodowym, ale mimo tego nie wrócił do klubu. Pierwsze badania przeszedł na zgrupowaniu, w trakcie którego jego koledzy rozegrali trzy spotkania w ramach mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Po wygranej przeciwko Węgrom zanotowali dwa remisy przeciwko Holendrom (1:1) i Rumunom (0:0).

Kontuzja jest gorsza niż przewidywaliśmy. Trzeba poczekać i zobaczyć, jak będzie przebiegać proces leczenia – przekazał szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Niemiec, Stefen Kuntz.

Bild dowiedział się, że dla szesnastolatka ów uraz może oznaczać koniec sezonu. A był to dla Moukoko sezon wyjątkowy. Został najmłodszym debiutantem w historii Bundesligi i jak na swój wiek regularnie występuje w dorosłym zespole Borussii Dortmund. W jej barwach zagrał już czternastokrotnie w lidze i zdobył trzy bramki.

Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. kwietnia 2021 15:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze