Neuer mówił o wygasającej umowie. “Wszystko zmierza w dobrym kierunku”

Manuel Neuer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Manuel Neuer

Manuel Neuer ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca przyszłego roku. Zawodnik opowiedział o sytuacji ze swoją umową z niemieckim gigantem.

  • Powoli wygasa kontrakt Manuela Neuera z Bayernem
  • Obecna umowa bramkarza wygasa z końcem czerwca 2023 roku
  • Sam zainteresowany przekonuje, że jest blisko parafowania nowego kontraktu

Neuer przedłuży umowę z Bawarczykami

Manuel Neuer trafił do Bayernu Monachium w 2011 roku z FC Schalke 04 za 30 milionów euro. W tej kampanii doświadczony zawodnik wystąpił łącznie w 36 meczach, w których 14 zachował czyste konto. Zawodnik wypowiedział się na temat rozmów z władzami klubu w sprawie nowej umowy.

– Negocjacje dotyczące mojego nowego kontraktu idą w dobrym kierunku, więc wszystko jest w najlepszym porządku – mówił reprezentant Niemiec cytowany przez dziennikarza Fabrizio Romano, powołującego się na wypowiedź zawodnika przed kamerą DAZN.

Znany żurnalista twierdzi jednocześnie, że obie strony są w trakcie finalizacji rozmów na temat nowego kontraktu. Neuer ma podpisać umowę z Bayernem do 2024 roku.

Rynkowa wartość doświadczonego niemieckiego bramkarza wynosi 14 milionów euro. Neuer od 2009 roku występuje w reprezentacji Niemiec. W drużynie narodowej rozegrał jak na razie 109 spotkań.

W trakcie kariery 36-latek sięgnął po wiele trofeów. Wygrał z Bawarczykami łącznie 10 razy mistrzostwo Niemiec, sześć razy Puchar Niemiec i dwa razy triumfował z Bayernem w Lidze Mistrzów. W ekipie z Allianz Arena wystąpił łącznie w 471 spotkaniach, w których kapitulował 368 razy. Tymczasem w 226 meczach zachował czyste konto.

Czytaj więcej: Bayern nie pozyska gwiazdy Bundesligi. “Na pewno nie będziemy kolejnym klubem Haalanda”

Komentarze