Milan pracuje nad kontraktem dla Hakana Calhanoglu

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. PressFocus

AC Milan wciąż pracuje nad przedłużeniem umowy z Hakanem Calhanoglu. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach CalcioMercato.com. Obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca tego roku.

AC Milan aktualnie walczy o miejsce premiowane grą w fazę grupowej Ligi Mistrzów w kolejnej kampanii. Jednocześnie Rossoneri walczą też w europejskich pucharach, gdzie już w czwartek staną do rywalizacji z Crveną Zvezdą Belgrad.

Tymczasem sternicy mediolańskiego klubu pracują intensywnie nad tym, aby przedłużyć kontrakty z zawodnikami, którzy latem będą mogli szukać sobie nowego pracodawcy. Oprócz tureckiego pomocnika umowa wygasa niebawem także Gianluigiemu Donnarummie.

Wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, Hakan Calhanoglu oczekuje zarobków na poziomie pięciu milionów euro. Aktualnie zawodnik może liczyć na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro.

Hakan Calhanoglu dołączył do Milanu w 2017 roku z Bayeru Leverkusen. W trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 26 meczach, notując w nich sześć goli i 11 asyst.

Swego czasu mówiło się, że zainteresowanie reprezentantem Turcji wyrażał również Manchester United. W kontekśce przeprowadzki do ekipy z Old Trafford spekulowano, że Hakan Calhanoglu miałby być alternatywą, gdy nie udało się pozyskać Jadona Sancho.

52-krotny reprezentant Turcji wyróżnia się tym, że może grać na kilku pozycjach. Hakan Calhanoglu radzi sobie jako ofensywny pomocnik, a także jako lewoskrzydłowy. Gdyby ostatecznie okazało się, że zawodnik miałby dołączyć do Man Utd, to musiałby rywalizować o miejsce w składzie między innymi z Bruno Fernandesem, czy Donny van de Beekiem.

Komentarze