Viaplay się zbroi. Mateusz Borek będzie komentował Bundesligę

Mateusz Borek
Mateusz Borek PressFocus

Wchodząca na polski rynek platforma ogłosiła nowego pracownika. Jednym z komentatorów niemieckiej Bundesligi został popularny Mateusz Borek, współzałożyciel Kanału Sportowego. Ponadto do redakcji dołączyli Marcin Borzęcki, Michał Hawryszczuk, Szymon Ratajczak i Radosław Gilewicz.

  • Platforma Viaplay to nowy gracz na polskim rynku, który w nadchodzącym sezonie będzie transmitował spotkania Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji
  • Redaktorem naczelnym Viaplay został Paweł Wilkowicz, a od kilku tygodni pojawiają się informacje o kolejnych znanych twarzach zasilających szeregi firmy
  • W czwartek o dołączeniu do Viaplay poinformował znany dziennikarz i współzałożyciel Kanału Sportowego, Mateusz Borek. Do redakcji dołączyli także Marcin Borzęcki, Michał Hawryszczuk, Szymon Ratajczak oraz Radosław Gilewicz

Mateusz Borek będzie komentował Bundesligę w Viaplay!

Popularny dziennikarz, Mateusz Borek, poinformował w czwartek o dołączeniu do redakcji Viaplay.

Pojawiła się w moim życiu fantastyczna propozycja. Wielki gigant ze Skandynawii, Viaplay, pojawił się w Polsce. Skomentowałem dwadzieścia sezonów Bundesligi, a ponieważ sobie założyłem, że w swoim życiu będę już robił tylko rzeczy, które kocham, które mnie kręcą i z fantastycznymi ludźmi, to naprawdę na mojej twarzy pojawił się “bananik”. Słyszymy się w sierpniu – mówi współzałożyciel Kanału Sportowego w wideo opublikowanym na jego koncie twitterowym.

Mateusz Borek w ubiegłym roku zakończył swoją, trwającą przez dwie dekady, karierę w Polsacie Sport. Od tamtej pory komentował spotkania niezależnie, dla kilku różnych stacji. Pracował, między innymi, przy Euro 2020 w TVP Sport. Doznał tam zaszczytu komentowania finału najważniejszego turnieju Starego Kontynentu. Ponadto jest współzałożycielem Kanału Sportowego i promotorem bokserskim.

Viaplay się zbroi; nowy gracz przekonał kilka wielkich nazwisk

Redaktorem naczelnym Viaplay został Paweł Wilkowicz. W minionym tygodniu poinformowano o zatrudnieniu Rafała Wolskiego, Piotra Domagały, Michała Zachodnego oraz Tomasza Urbana. Wraz z Mateuszem Borkiem do redakcji dołączą także Michał Hawryszczuk, Marcin Borzęcki, Szymon Ratajczak oraz Radosław Gilewicz.

W Viaplay będziemy mogli oglądać w przyszłym sezonie Bundesligę, Ligę Europy oraz Ligę Konferencji. Od 2022 roku platforma będzie też miała na wyłączność prawa do transmisji spotkań Premier League w Polsce.

Komentarze