Kownacki nie boi się rywalizacji. “Celem jest grać w każdym meczu”

Dawid Kownacki wyszedł w podstawowym składzie na mecz Bundesligi. Werder sprowadził jednak nowego napastnika. Polak nie obawia się konkurencji.

Dawid Kownacki
IMAGO Na zdjęciu: Dawid Kownacki
  • Dawid Kownacki walczy o minuty w Bundeslidze
  • Werder Brema sprzedał jednego z napastników, ale w jego miejsce pozyskał innego
  • Polski napastnik cieszy się na rywalizację i zapowiada walkę na 100%

Werder z nowym napastnikiem. Kownacki: to dobrze dla zespołu

Dawid Kownacki wybrał latem grę dla Werderu. Początkowo Polak był tylko rezerwowym. Ostatnio wyszedł jednak w wyjściowej jedenastce. Napastnik nie trafił do siatki, ale nie przejmuje się tym faktem.

Pierwsza akcja przeciwko Mainz była bardzo dobra. Zagrałem 75 minut bez bramki, po czym wchodzi Justin Njinmah, zdobywa gola i asystę. Dla zespołu ważne jest, aby każdy zawodnik mógł pomóc – przekonuje Kownacki.

Werder w końcówce okna transferowego opuścił Niclas Füllkrug (dołączył do BVB). Do Bremy w jego miejsce przyszedł Rafael Borre z Eintrachtu. Kownacki nie obawia się o swoje minuty.

To dobrze dla zespołu, że przyszedł dobry zawodnik. Rywalizacja też mi dobrze robi, dlatego z każdym meczem i treningiem stajemy się lepsi – mówi polski napastnik.- Moim celem jest grać w każdym meczu i pomagać drużynie. Dlatego moim zamiarem jest dobrze pracować na każdej sesji treningowej – utrzymuje Kownacki, który nie doczekał się powołania do reprezentacji Polski.

Czytaj także: Milik skomentował atmosferę w reprezentacji Polski: zawsze może być lepsza

Komentarze