Kolejny gol Kownackiego w 2. Bundeslidze

Dawid Kownacki
PressFocus Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Dawid Kownacki w sobotę zdobył kolejnego gola na poziomie 2. Bundesligi. Polski napastnik otworzył wynik spotkania w meczu Fortuny Dusseldorf z Hansą Rostock.

• Dawid Kownacki notuje świetne występy na zapleczu Bundesligi
  • Polski napastnik ma na swoim koncie już 5 goli w 8 występach
  • Kownacki jest kluczową postacią Fortuny w trwającej kamapnii

Świetne występy Kownackiego na zapleczu Bundesligi

Dawid Kownacki był bohaterem Fortuny Dusseldorf w sobotnim meczu z Hansą Rostock. Polak najpierw sam wpisał się na listę strzelców w 10. minucie otwierając wynik spotkania, a kilkanaście minut później asystował przy bramce Sobottki, która dała gospodarzom dwubramkowe prowadzenie przed przerwą. Mecz ostatecznie skończył się zwycięstwem Fortuny 3:1.

Ale to nie był pierwszy dobry występ polskiego napastnika w tym sezonie. Kownacki regularnie rozpoczyna spotkania w pierwszym składzie Fortuny i jest chwalony za swoją grę.

Kownacki ma na swoim koncie występy we wszystkich ośmiu meczach 2. Bundesligi tego sezonu, z których pięć rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył już pięć goli pokonując bramkarzy Paderborn, Furth, Regensburga, Heidenheim oraz Hansy Rostock. Do tego niezłego wyniku dołożył też trzy asysty.

Fortuna Dusseldorf to obecnie czwarty zespół 2. Bundesligi, natomiast Kownacki jest wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Prowadzący Platte z Paderborn ma jedno trafienie więcej.