Kryzys Bayernu, Borussia Dortmund bezradna w hicie – podsumowanie 6. kolejki Bundesligi

Thomas Mueller
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Mueller

Wyniki 6. kolejki Bundesligi. Bayern tylko zremisował u siebie ze Stuttgartem 2:2. Dla Bawarczyków to trzeci kolejny podział oczek na krajowym podwórku. W szlagierze Lipsk wysoko ograł Dortmund 3:0. Poniżej prezentujemy wszystkie sobotnie rezultaty i strzelców bramek.

Coraz większe problemy Bayernu, pokaz mocy w wykonaniu Lipska, Hoffenheim wiceliderem

Bayern Monachium grał ze Stuttgartem. Bawarczycy dwukrotnie obejmowali prowadzenie (pierwszego gola zdobył zaledwie 17-letni Mathys Tel). Goście grali jednak ambitnie i zdołali zdobyć jedno oczko na Allianz Arena (2:2). Eintracht podejmował Wolfsburg. Jedynego gola zdobył w tej potyczce Maxence Lacroix i goście triumfowali 1:0. Jakub Kamiński (Wolfsburg) był dzisiaj tylko rezerwowym.

W Berlinie Hertha rywalizowała z Leverkusen. Po zaciętym i pełnym zwrotów akcji spotkaniu gospodarze podzielili się oczkami z Aptekarzami (2:2). Ozdobą potyczki było trafienie Kerema Demirbaya, który pięknie przymierzył z wolnego. Meczem kolejki było starcie Lipsk – Dortmund. Chyba mało kto spodziewał się, że ekipa z Westfalii zagra tak słabo. Ostatecznie gospodarze pewnie triumfowali 3:0. W szeregach BVB jedynie rezerwowym bramkarzem był Marcel Lotka.

Hoffenheim podejmowało Mainz. Po pierwszej połowie było 0:0. W 41. minucie czerwony kartonik zobaczył Alexander Hack i gospodarze wykorzystali ten aspekt po przerwie triumfując 4:1. Dzięki temu awansowali na drugie miejsce. Schalke grało u siebie z Bochum. Finalnie Górnicy zwyciężyli 3:1. Marcin Kamiński (Schalke) oraz Jacek Góralski (Bochum) są kontuzjowani.

Wyniki 6. kolejki

Bayern – Stuttgart 2:2 (1:0)

Mathys Tel (36′), Jamal Musiala (60′) – Chris Fuehrich (57′), Sehrou Guirassy (90+2′ – karny)

Frankfurt – Wolfsburg 0:1 (0:0)

Maxence Lacroix (60′)

Hertha – Leverkusen 2:2 (0:0)

Suat Serdar (56′), Marco Richter (74′) – Kerem Demirbay (49′), Patrik Schick (79′)

Lipsk – Dortmund 3:0 (2:0)

Willi Orban (6′), Dominik Szoboszlai (45′), Amadou Haidara (84′)

Hoffenheim – Mainz 4:1 (0:0)

Andrej Kramarić (53′), Grischa Proemel (70′), Munas Dabbur (81), Pavel Kaderabek (90+2′) – Dominik Kohr (84′)

Schalke – Bochum 3:1 (1:0)

Dominick Drexler (38′), Erhan Masović (73′ – gol samobójczy), Sebastian Polter (90+6′) – Simon Zoller (53′)