Ikona Borussi Dortmund kończy karierę piłkarską

Marcel Schmelzer
Pressfocus Na zdjęciu: Marcel Schmelzer

Marcel Schmelzer za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że wraz z zakończeniem sezonu planuje zawieszenie butów na kołku. Ikona Borussi Dortmund kończy karierę piłkarską w wieku 34 lat, a w dorobku ma między innymi dwa mistrzostwa Niemiec i trzy puchary krajowe.

  • Schmelzer od 2008 roku reprezentował barwy Borussi Dortmund
  • W 2020 roku przeszedł operację kolana, po której nie rozegrał już żadnego meczu
  • Niemiec ogłosił zakończenie kariery z powodu problemów zdrowotnych

Ostatnie lata pod znakiem kontuzji i urazów

Coraz mniej w dzisiejszych czasach jest piłkarzy, którzy całą swoją karierę piłkarską spędzili w jednym klubie. Jednym z nich jest Marcel Schmelzer, który ogłosił w piątek, że kończy karierę piłkarską. Niemiec przez wiele lat był podstawowym lewym defensorem Borussi Dortmund, a przed dwie kampanię dzierżył opaskę kapitana. 

Od 2018 roku Schmelzerowi zaczęły doskwierać regularnie urazy, które uniemożliwiały mu grę na najwyższym poziomie. Dwa lata później defensor zdecydował się poddać operacji kolana. Od tego czasu nie rozegrał ani jednego meczu. Biorąc pod uwagę, że jego kontrakt wygasa 30 czerwca, defensor doszedł do wniosku, że dalsza walka nie ma już sensu. Podjął wobec tego decyzję o zakończeniu kariery.

“Niestety, w ciągu ostatnich dwóch lat kontuzje nie dawały mi spokoju” – napisał na swoim profilu na Instagramie. Klub planuje zorganizowanie mu oficjalnego pożegnania podczas meczu z Herthą Berlin. Licznik Schmelzera zatrzymał się na 367 meczach rozegranych dla Borussi. Zdobył w nich siedem bramek i zanotował 34 asysty.

Sprawdź: Sensacyjna klauzula w kontrakcie Haalanda z Manchesterem City

Komentarze